In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Flashing

[Poradnik] Instalacja oprogramowania - Krok po kroku

2018-09-26 22:20:38
35200 55

Cześć,
W związku z dużą ilością pytań odnoszących się zmiany oprogramowania oraz pokrewnymi do tego tematu pytaniami postanowiłem stworzyć temat który będzie zawierał jak najwięcej porad odnośnie tego. Temat ten będzie w razie potrzeby stale aktualizowany a wszelkie Wasze problemy postaram się rozwiązywać pod tym postem.

UWAGA:
1. Wszelkie zmiany wprowadzane przez użytkownika w telefonie w nie zamierzony przez producenta sposób mogą skutkować nie poprawnym działaniem telefonu bądź jego ucegleniem. Użytkownik wprowadza takie zmiany na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
2. Po odblokowaniu bootloadera telefon może być bardziej podatny na wirusy, należy postępować z rozsądkiem.
3. Niektóre funkcje systemowe wymagają wszelkich możliwych zabezpieczeń (Znajdź telefon, płatności zbliżeniowe itd.) i po odblokowaniu bootloadera mogą przestać działać.
4. Po odblokowaniu bootloadera oraz zmianie softu możesz mieć problemy z otrzymywaniem automatycznych aktualizacji.

Czy zmiana oprogramowania mi się przyda?
Zacznijmy od najważniejszej kwestii. Dla kogo to, po co to i czy potrzebujesz tego? Użytkownicy wszelkiego rodzaju smartfonów opartych na Androidzie decydują się często prędzej czy później na zmianę oprogramowania w swoim telefonie. Dla jednych jest to wręcz styl życia i nałóg, dla innych konieczność którą muszą zrobić raz i mogą o tym zapomnieć. Główne powody dla których zmiana oprogramowania jest potrzebna:
- Zakupiłeś telefon przeznaczony na rynek Chiński i chcesz pozbyć się preinstalowanych usług wycelowanych w użytkownika tego regionu/chcesz po prostu używać telefonu w języku polskim. (Zmiana Chińskiego softu na Globalny)
- Nie otrzymałeś jeszcze aktualizacji poprzez wbudowany aktualizator w telefonie
- Chcesz wypróbować nowości dostępnych na ten moment tylko w becie
- Chciałbyś spróbować oprogramowania z nieoficjalnego źródła typu Xiaomi.eu/MIUI Polska.
- Aktualne oprogramowanie zawodzi w jakikolwiek sposób i jedyną opcją zostało już tylko zainstalowanie go od nowa.

Przygotowanie telefonu
Pierwsze w kolejności musimy upewnić się, że nasz telefon jest powiązany z kontem Mi. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy to będziemy musieli to zrobić teraz. Wchodzimy w Ustawienia, szukamy tam tabelki „Mi Account” bądź „Konto Mi”. Tworzymy konto jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy i logujemy się na nie postępując według tego co telefon będzie nam pokazywać. Pamiętajmy, że konto musi zostać zweryfikowane poprzez numer telefonu bądź adres e-mail.

Odblokowanie bootloadera
Następną rzeczą jaką będziemy musieli wykonać jest odblokowanie bootloadera.
UWAGA:
Wraz z odblokowaniem bootloadera zostaną utracone wszelkie dane użytkownika. Wykonaj najpierw kopię zapasową zanim do tego przystąpisz.
1. Pobieramy na nasz komputer Mi Flash Unlock z tej strony: https://en.miui.com/unlock/download_en.html
2.Uruchamiamy program, potwierdzamy iż zapoznaliśmy się z ewentualnymi skutkami i polityką prywatności oraz logujemy się na nim na dokładnie to samo konto z którym połączony jest telefon.
3.Wyłączamy telefon, następnie uruchamiamy go w trybie Fastboot przytrzymując przycisk zasilania oraz zmniejszenia głośności jednocześnie aż do momentu gdy pojawi nam się logo Mi bądź ilustracja informująca o wejściu w tryb Fastboot.
4. Podłączamy telefon poprzez kabel USB do komputera.
5. Wciskamy przycisk Unlock, wyskoczy nam okno dialogowe. Odczekujemy 5 sekund i wciskamy przycisk Unlock Anyway.
6. Czekamy aż pojawi się informacja o sukcesywnym odblokowaniu.
6a. Niestety przez politykę wymuszoną przez to jak działa aktualnie rynek masz praktycznie 99% szans, że nie odblokujesz telefonu zaraz po podłączeniu go do konta Mi.
W prawie każdym przypadku wyskoczy Ci konkretne powiadomienie tego typu:

Dany błąd został źle przetłumaczony. Dowiesz się z niego ile czasu musisz przeczekać do momentu gdy będziesz mógł odblokować bootloader, zupełnie coś innego niż tłumaczenie nam sugeruje. Niestety tego nie da się obejść a czas oczekiwania zależny jest od kilku czynników. Pozostaje Ci niestety odczekać ten czas cierpliwie. :)

Instalacja oficjalnego oprogramowania
Zakładając, że odblokowaliśmy już bootloader możliwych dróg do osiągnięcia celu mamy kilka, ja postaram się przedstawić te najłatwiejsze oraz najczęściej używane metody.

Metoda 1 –Poprzez Fastboot
1. Pobierz najnowszą wersję Mi Flash Tool z tej strony: http://en.miui.com/thread-281979-1-1.html
2. Rozpakuj oprogramowanie a następnie zainstaluj je postępując zgodnie zinstalatorem.
3. Teraz musisz pobrać oprogramowanie dla swojego telefonu. Pobierzesz je z tej strony: http://en.miui.com/a-234.html
4. Zrestartuj telefon w trybie Fastboot.
5. Rozpakuj pobrany plik oprogramowania.
6. Wejdź w folder do którego oprogramowanie zostało rozpakowane oraz skopiuj jego adres.
7. Uruchom Mi Flash Tool oraz wklej uprzednio skopiowaną ścieżkę do pola adresowego w programie.
8. Podłącz telefon poprzez kabel USB do komputera.
9. Zaznacz opcję „clean all” w prawym dolnym rogu programu a następnie kliknij przycisk flash.
10. Po chwili flashowanie powinno się zacząć. Po zakończonym procesie możesz cieszyć się nowym oprogramowaniem w telefonie.

Metoda 2 – Poprzez recovery
Ta metoda nie wymaga ówczesnego odblokowania bootloadera.
1. Pobierz oprogramowanie pod swój telefon z tej strony: http://en.miui.com/download.html
2. Zamień nazwę pliku na „update.zip”
3. Podłącz telefon i skopiuj plik na pamięć wewnętrzną telefonu.
4. Wejdź w Ustawienia  Mój telefon  WersjaMIUI

5. U góry po prawej stronie będziesz mieć ikonę 3 kropek dostępną po chwili. Kliknij ją oraz wybierz „Wybierz pakiet aktualizacji”.

6. Wyszukaj uprzednio przez siebie skopiowany plik na pamięć wewnętrzną, wybierz oraz zatwierdź.

7. Aktualizator sprawdzi teraz permisje twojego konta a następnie poprosi o zrestartowanie telefonu.
8. Zrestartuj i telefon zostanie zaktualizowany.

Rate

Number of participants 2 Experience +2 Pack Reason

View Rating Log

2018-09-26 22:20:38
Favorites81 RateRate

Banned

Leisffe Author |

Tu pojawi się nie długo sekcja dla nieoficjalnego oprogramowania.
2018-09-26 22:20:52

Banned

Leisffe Author |

Tu pojawi się nie długo FAQ na bazie Waszych pytań. :)
2018-09-26 22:20:59
Teraz moja mama będzie potrafiła zrobić sobie MIUI 10 :D
2018-09-26 22:38:44

Pro Bunny

XiaomiFanboy | from app

wg mnie, jeśli komuś nie potrzebny root, to lepiej wgrywać właśnie przez aktualizator, nie trzeba czekać tych kilku dni/tygodni na odblokowanie bootloadera
2018-09-26 22:40:53

Banned

Leisffe Author |

XiaomiFanboy odpowiada, dnia 2018-09-26 16:40:53
wg mnie, jeśli komuś nie potrzebny root, to lepiej wgrywać właśnie przez aktualizator, nie trze ...

Fakt, wniosę poprawkę przy okazji jak będę wrzucać następną sekcję :)
2018-09-26 22:50:40

Advanced Bunny

Andkar | from app

Czy metoda 2 recovery da się wykorzystać do instalacji wyższego androida np.9pie dla Redmi Note 4. Jest taki ROM nawet określany jako stabilny.
2018-09-26 22:53:56

Banned

Leisffe Author |

Andkar odpowiada, dnia 2018-09-26 16:53:56
Czy metoda 2 recovery da się wykorzystać do instalacji wyższego androida np.9pie dla Redmi Note 4 ...

Tak, w przypadku gdy przechodzisz ze starszej wersji stabilnej na nowszą również stabilną jest to możliwe. Wgranie ręcznie przez recovery działa tak jakbyś dostał aktualizację automatyczną z tą różnicą, że sam pobierasz plik i kopiujesz go na telefon. Jest to przydatne, bo aktualizator nie udostępnia wszystkim naraz do pobrania automatycznie aktualizacji tylko zamiast tego robi to falami.
2018-09-26 22:59:17
Kiedyś próbowałem odblokować bootloader ale miałem dziwne błędy z którymi nikt z miui forum nie umiał pomóc. Ten etap nie pojawia się tutaj więc może tą metodą się uda.
2018-09-27 01:28:13

Pro Bunny

XiaomiFanboy | from app

Leisffe
Tak, w przypadku gdy przechodzisz ze starszej wersji stabilnej na nowszą również stabilną jest  ...

ale da się też przejść z stable na beta
2018-09-27 01:56:53

Pro Bunny

XiaomiFanboy | from app

michalmaniak
Kiedyś próbowałem odblokować bootloader ale miałem dziwne błędy z którymi nikt z miui forum  ...

a jakie to były błędy?
2018-09-27 01:59:00
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Leisffe

Banned

• Followers

18493

• Threads

13

• Replies

295