In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Technologia

[Dyskusja] Gry mobilne - najciekawsze pozycje ze Sklepu Play

2018-09-08 11:34:19
1404 32

My, jako użytkownicy tego forum prawdopodobnie posiadamy sprzęt pozwalający na sprawdzenie kilku gier mobilnych. Oczywiście nie trzeba mieć prezentowanego powyżej Xiaomi Black Sharka żeby cieszyć się rozgrywką na przyzwoitym poziomie. Nawet na Redmi 4A bez problemu odnajdziemy perełki pozwalające zanurzyć się w świat elektronicznej rozrywki.
Tfu! Granie na telefonie? Nie po to kupiłem kartę graficzną droższą od konsoli, żeby teraz łapać Pokemony! #PCMasterRace

Jeszcze jakiś czas temu dokładnie takie było moje zdanie o graniu na telefonie. Po kilku minutach smartphone był gorący, a zapalcowany ekran utrudniał zobaczenie czegokolwiek w słabo oświetlonych lokacjach. Chociaż wciąż więcej czasu spędzam grając na komputerze to gry mobilne okazały się lepszym wyborem dla wielu moich znajomych, którzy z różnych powodów nie mogli sobie pozwolić na sprawdzenie wysokobudżetowych produkcji. Co by nie mówić o grach wideo, to próg wejścia jest dość wysoki. Chcesz przeczytać dobrą książkę? Wypożycz z biblioteki za darmo, kup w księgarni za 50zł. Chcesz obejrzeć film? Idź do kina za 50zł. Chcesz zagrać w grę AAA? Wydaj 2000zł na sprzęt, a następnie 200zł na grę. Tutaj z pomocą przychodzi granie mobilne. Gier AAA co prawda tutaj nie uświadczymy, przynajmniej nie w dniu premiery, ale i tak w czeluściach Sklepu Play można odnaleźć prawdziwe perełki.

Nie chcę tutaj recenzować wymienionych gier, a jedynie zwrócić na nie uwagę, więc mając to z tyłu głowy... lecimy! Kolejność przypadkowa.

1. Life is Strange

Wielokrotnie nagradzana produkcja francuzów ze studia Dontnod doczekała się w tym roku swojej wersji mobilnej. Pierwszy epizod jest dostępny za darmo, więc sami możecie sprawdzić jak sprawuje się na Waszych urządzeniach i czy wpasowuje się w Wasz gust. Gra opowiada historię nastoletniej Max, która w niewyjaśnionych okolicznościach zyskuje zdolności pozwalające zmieniać bieg wydarzeń.

2. Hearthstone

Karcianka z przejrzystymi zadaniami, wydana przez dobrze wszystkim znaną firmę Blizzard, odpowiedzialną między innymi za Starcrafta, Diablo czy Overwatcha. Jeśli szukasz wyzwania, możesz konkurować z innymi na najwyższym poziomie. Jeśli szukasz zabawy, na pewno ją tutaj znajdziesz.

3. South Park: Phone Destroyer

Gra oparta na licencji kontrowersyjnego South Parka. W Kijku Prawdy dzieci bawiły się w rycerzy. Fractured But Whole oferowało zabawę w superbohaterów. Tutaj są indianie, kowboje i humor autorów pierwowzoru. Czego chcieć więcej?

4. Fallout Shelter

Wydana przed premierą Fallouta 4 gra o zarządzaniu schronem. Budujemy ulepszenia, zwiększamy populację naszego bunkra oraz wysyłamy ludzi na niebezpieczne ekspedycje. Dla fanów uniwersum jest to z pewnością pozycja warta uwagi.

5. Pokemon GO

Pozycja, której nie trzeba przedstawiać. Zaburzająca idealnie przygotowany grafik gracza komputerowego i nakazująca WYJŚCIE Z DOMU. Jeśli tak jak ja dorastaliście przy wybrzmiewającym z głośników telewizora Gotta Catch Em All i grach na Gameboya to stworki w tej odsłonie również polubicie.  

6. This War of Mine

Gra Polskiego studia 11bit, opowiadająca historię wojny z perspektywy mieszkańców okupowanego miasta. Stawia gracza przed trudnymi wyborami, które często oznaczają śmierć jednego z mieszkańców lub odmowę pomocy osieroconym dzieciom. Warto sprawdzić.

Jest także kilka pozycji, których już totalnie nie trzeba przedstawiać i są to m.in.:

- Grand Theft Auto: San Andreas
- Fortnite
- Playerunknown's Battlegrounds

No dobra. Skupiliśmy się na dość dużych pozycjach, często wspieranych przez duże wydawnictwa jak Ubisoft, Nintendo czy Square Enix. W Sklepie Play możecie jednak znaleźć wiele ciekawych, niezależnych pozycji. Moja prywatna lista wciągających, niskobudżetowych gier prezentuje się tak:

- Grandpa's Table
- Quizwanie
- Anomaly Warzone Earth
- 2048
- Minecraft: Pocket Edition
- Jelly Defense

Lista w zasadzie mogłaby się nie kończyć, ale kiedyś musi... No chyba, że Wy podzielicie się swoimi ulubionymi grami ze Sklepu Play. Dajcie znać!

Rate

Number of participants 1 Experience +1 Pack Reason

View Rating Log

2018-09-08 11:34:19
Favorites23 RateRate
Uwielbiam Life is Strange. W wolnej chwili lubie też pograć w Geometry Dash :p
2018-09-08 11:42:22
Grałem w parę gierek, które wymieniłeś i bardzo fajnie mi się w nie grało. Od siebie mogę polecić Clash Royale, Quiz House i Helix Jump na zabicie nudy :D
2018-09-08 12:36:23
Ja polecam Alto's Adventure/Alto's Odyssey
2018-09-08 12:44:51
Ja osobiście lubię emulować gry Nintendo używając Drastic'a z Play Store, fajnie jest mieć wszędzie wszelkie generacje Pokemonów przy sobie mając tylko telefon.
2018-09-08 15:39:52
Grałem dużo w Fallout shelter i polecam. A dla tych co lubią strzelanki fpp ,to polecam cricital ops.
2018-09-08 18:51:00

Banned

goszka | from app

Rzadko już gram na telefonie. Teraz zdarza mi się grać tylko w Clash of Clans.
2018-09-13 01:05:44
MILover.

https://www.facebook.com/fotogoszka/ - moja radosna mobilna twórczość :-D
Grałem do poniedziałku w pokemony, niestety coś sie popsuło i gra przestała mi działać.
A tak to polecam jeszcze Hearthstona, dobra karcianka a zwłaszcza nowy dodatek gdzie pobawimy sie troche w "sudoku"
2018-09-13 03:07:17
Neko
polecam Score! Match najprawde fajna turowa piłka nożna
2018-09-15 01:15:49
Jest tez duzo innych tego typu gier, musialbys sie tylko zgalebic w google store i poszukac ;D
2018-09-16 04:47:18

Advanced Bunny

Redshw | from app

ja zdecydowanie polecam Lords Mobile.(strategia) ❤️ mnie strasznie wciągła ta gra.
jeśli grasz i chcesz kontakt ze mna w grze napisz pw:)
2018-09-20 18:01:49
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Diagoras

Banned

• Followers

9264

• Threads

23

• Replies

211

3320