In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Чат

[Оффтоп] Щоденник Мі-Мандрівника: Пекін - частина 2

2017-10-04 10:27:29
2637 23

І знов Ніхао, Мі-Фани!

Дуже приємно було читати Ваші відгуки на Першу частину мого туристичного щоденника. Нагадаю, що в ній мова була про Пекін загалом, деякі особливості перебування в Китаї. Звісно, не обійшлося без фото. До речі, чи вгадаєте Ви на який телефон було зроблено більшість фото?

Пропустили першу частину? Переходьте за посиланням:

А ми, зарядившись чашечкою запашної кави, вирушаємо далі! Сьогодні ми віртуально відвідаємо все, що пов’язано з компанією Xiaomi в Пекіні.

Поїхали!!!

Xiaomi Global Partner Conference
Після яскравої презентації Mi Mix 2 та Mi Note 3, коли більшість журналістів та просто глядачів вже вирушили додому, партнери компанії з різних куточків світу зібралися в конференц залі готелю Taishan, щоб дізнатися про плани компанії, її філософію, методи, поділитися власним досвідом та спробувати новинки компанії.

Не вдаючись до конфіденційних подробиць, скажу, що компанія дуже цінує своїх міжнародних партнерів та прислуховується до їх думки та пропозицій:
Цікаво було чути про досвід партнерів з усього світу: Єгипет, Бангладеш, Росія та, звісно, Україна були серед небагатьох країн, які презентували власні досягнення в просуванні бренду. Нашу країну представляла група компаній Алло, яка за короткий час досягла значних успіхів у просуванні Xiaomi в Україні.

Спробувати нові продукти власноруч - це просто надзвичайні враження. Нещодавно представлена 4К камера, Mi Mix 2, безліч пристроїв розумного дому, абсолютно всі актуальні моделі навушників… Я нарешті спробував шумопоглинаючі навушники з роз’ємом type-C - попри невелику гучність, оточуюче середовище абсолютно не чутно. Ідеальний варіант для метро, або іншого громадського транспорту.

Чудово було побачити керівників Xiaomi вживу: Lei Jun звернувся до партнерів з вітальним словом, Wang Xiang та Donovan Sung мали власні доповіді на конференції. Кожний був на відстані витягнутої руки, майже з кожним можливо було поспілкуватись і сфотографуватись… Donovan Sung, директор з продуктового менеджменту та маркетингу Xiaomi Global, - надзвичайно комунікабельна людина, навіть запропонував сфотографуватись на власний Mi Mix 2…

Як виявилось потім, фото зі мною вже встигло облетіти WeChat, Facebook та Instagram. Ось така вона, раптова популярність

Mi Home
Якщо Мі-Фан приїздить до Пекіну, то Mi Home має бути одним із обов’язкових місць для відвідування.
Так сталося, що в Mi Home у China Resources Dreamport я навідувався майже кожного дня: якщо не купити щось, то, принаймні, просто подивитись - адже магазин справляє враження.
Коли я спускався на нульовий поверх, де було розташовано магазин вперше, то почув наступне:
“Тільки подивись на магазини інших технологічних компаній. Он порожній магазин Samsung… Он напівпорожній магазин Huawei (минулого разу там було ще менше людей). А он бачиш натовп - це Mi Home!”

І це справді так! Я бував в магазині в різний час: у вихідні і в будні, вдень та ввечері - там завжди було багато людей. Якщо закрити традиційну помаранчеву вивіску та не роздивлятись продукти на полицях - здається, що ти прийшов в невеличкий супермаркет! Он навіть кошики є…

Справа в тому, що філософія китайських магазинів Mi Home дещо відрізняється від того, що Ви можете бачити в магазинах інших технологічних компаній. Якщо звичайний магазин з продажу техніки - це бутік, куди приходять за довгоочікуваним товаром десь раз на пару місяців, а може і рідше, то Mi Home - це магазин “все для дому”, куди ти заходиш, декілька разів на тиждень. Закінчились батарейки - ти приходиш сюди. Хочеш нові навушники - сюди. Килимок для комп'ютерної миші - сюди. Нова зубна щітка - так, і за зубною щіткою теж сюди. Люди рідко виходять з Mi Home лише з одним товаром, як правило в кошику, яку ввічливо допомагають складати консультанти буде 3-4 товари, а може і більше.
Рівень цін, за Пекінськими стандартами, дуже низький при відмінній якості, тому на касах завжди  черги, а нові товари підвозяться майже кожного дня -  все що є на полицях розбирають.
І звісно, користувачі можуть вільно потестувати будь-які новинки. На фото нижче звичайні жителі Пекіну роздивляються та випробовують новенький Mi Mix 2. А я надовго "застряг" біля лазерного проектора - якість зображення неймовірна!

Тут ти відчуваєш, що компанія Xiaomi - це набагато більше ніж компанія з виробництва техніки. І не тому, що величезна кількість продуктів в Mi Home не мають приставки “смарт” - це звичайні хоча і дуже якісні парасольки, окуляри, сумки. А тому, що в цих магазинах пропонують стиль життя, той в якому все чим ти користуєшся має логотип Mi.
Розумієш, що це не магазин “китайської Apple”, як багато хто називає компанію, - це китайський “Tchibo”. В Німеччині та інших європейських країнах цей бренд, відомий вітчизняному користувачу кавою, має величезну мережу магазинів “все для дому”, де під брендом “Tchibo” випускається широкий спектр продуктів, від тої самої кави до одягу та меблів. Просто подивіться на офіційний сайт компанії (http://www.tchibo.de/).

Але в Apple та Xiaomi все ж таки є дещо спільне - особлива магія, яка притягує до магазину та змушує купувати ще. Я теж піддався магії, тому додому поїхав з двома павербанками, двома окулярами, двома навушниками, фірмовим usb-кабелем та чемоданом 90 points… Лише найпотрібніше

Офіс Xiaomi

Хмарочос, що прилягає до Торговельного центру China Resources Dreamport - мабуть вже став візитною карткою Xiaomi. Саме навпроти цієї будівлі розташовано великий знак Mi, який можна побачити на багатьох фото в інтернеті. А коли ти бачиш як до офісу під’їжджає шикарне авто, з якого виходить CEO компанії Lei Jun, то думаєш, що знаходишся в правильному місці… І помиляєшся.

Колеги з Xiaomi запросили завітати до офісу, і я в першу чергу прийшов саме до цієї будівлі. Дуже довго чекав у лоббі, але мене ніяк не могли знайти
Виявилось, що потрібний офіс розташовано далі по вулиці.
Саме в цей момент я дізнався, що Xiaomi має 6 офісних будівель, розташованих в адміністративному районі Хайдянь. Деякі команди та підрозділи всередині компанії розділені не тільки корпоративною структурою, але й фізично. Одні офісні будівлі знаходяться в межах пішої доступності, до інших постійно курсує спеціальний автобус для співробітників.
Але все це тимчасово. Так неподалік від місця, де розташовано готель Taishan вже розпочато будівництво нової штаб-квартири компанії, яка має вмістити всі підрозділи, а також декілька компаній-партнерів екосистеми Xiaomi.

Вже в 2019 році, всі команди Xiaomi розташуються під одним дахом. Ось тоді я точно не заплутаюсь.
Разом із зазначеним хмарочосом я відвідав ще дві офісні будівлі. Тому поділюсь враженнями про них в порядку візиту.

Будівля на Maofang Road

Основне місце моєї дислокації під час візиту в Пекін. Саме тут розміщено команди, які займаються маркетингом, PR, соціальними медіа; комерційний та юридичний департаменти та багато чого іншого. Команда Mi Community також розташована тут!
Дизайн приміщень та загальна обстановка просто кричать про те, що тут живе свобода:
Кролики Mitu в різноманітних костюмах вітають тебе при вході.

На першому поверсі є маленькі “бунгало”, для спілкування.

А з другого поверху на перший веде гірка.

Будівля дуже сучасна та світла, там де не вистачає великих панорамних вікон - повсюди освітлення. Ніяких маленьких офісів, перегородок, які перекривають половину простору та за якими не видно людей - все напоказ. Так само як репродукції відомих картин на кожному поверсі.

Але відчуття свободи цим не обмежується: В компанії абсолютно вільний Дрес-код: я бачив багато людей в шльопанцях та шортах - і їх вигляд нікого не турбував. Хочеш поспати на робочому місці - спи, тебе ніхто не турбуватиме. Навіть сайти та сервіси, заблоковані в більшій частині Китаю тут доступні.
Все тому, що головне, на що тут звертають увагу - те, як ти виконуєш роботу. І все направлено на те, щоб ти робив її краще та з задоволенням.
І тут справді комфортно і приємно працювати. А китайські колеги дуже відкриті до спілкування.

Так, команда Mi Community поділилась своїм досвідом та тим, як працює Mi Community в різних країнах (індонезійські Мі-Фани просто неймовірні). Китайські колеги також оцінили роботу Українського Mi Community. А Lewis Ling - менеджер Mi Community від Xiaomi особисто підписав Грамоти кращим модераторам форуму. (Очікуйте їх вже скоро, разом із невеличким подарунком).

Команда соціальних медіа також високо відзначила Українську сторінку Mi у Facebook, і допомогла у виборі китайських солодощів: якщо будете в Пекіні - спробуйте цукерки White Rabbit, тільки обережніше - вони дуже тверді.

Будівля на Anningzhuang E Road
MIUI створюється саме тут!
Оскільки мій візит до цієї будівлі прийшовся на останній день перебування в Пекіні, я не встиг зробити детальних фото інтер'єру та екстер'єру. На щастя, колеги з en.miui.com встигли зробити тур по офісу, тож Ви матимете уяву про те як він виглядає.

Від себе скажу, що хоча ця будівля менша за розміром, вона надає такого ж надзвичайного відчуття простору та свободи. А кав'ярня на першому поверсі просто одна з найкращих в Пекіні. І там найдешевша кава - всього 11 юанів за американо

Кількість запитань до команди MIUI просто величезна. І тому я просто повинен був приїхати сюди, щоб поспілкуватись з людьми, які створюють одну з найкращих прошивок у світі.
Так само як існують Китайські та Глобальні прошивки, так і розробники MIUI поділені на два підрозділи, які відповідно займаються китайською та глобальною версіями.
Я познайомився з групою Глобальної підтримки, яка хоча і невелика, проте стрімко зростає та розвивається.  
Робота цих людей надзвичайно складна, адже кожного дня вони обробляють тисячі звітів про роботу прошивки з багатьох країн світу на різних мовах. Проте вони знайшли хвилинку, щоб відповісти на питання, яке хвилює величезну кількість Мі-Фанів:
Стабільна MIUI 9 очікується наприкінці жовтня!!!
І також очікуйте на оновлення додатку Відгуків - зовсім скоро поспілкуватись з командою MIUI зможете і Ви!

На цьому мій візит до Пекіну добіг до свого кінця. Здавалося б, що 8 днів - дуже багато і вражень просто неймовірна кількість. Але стільки всього ще хочеться побачити та дізнатись, що однієї подорожі було замало.
Саме тому, коли випаде наступна можливість відвідати це надзвичайне місто, я неодмінно нею скористаюсь!

Як завжди, Ваші запитання та враження від статті залишайте у коментарях. З радістю на них відповім!!!

Rate

Number of participants 2 Experience +11 Pack Reason

View Rating Log

2017-10-04 10:27:29
Favorites11 RateRate
Дуже пізнавально)))
Думав, що символ Xiaomi називається просто mi bunny?
2017-10-04 13:39:17
Хочу в дружину китаянку...
2017-10-04 15:13:08
«DONETSK RULES» ®

Mi Comm team

Nick Lavrenov Author | from MI 6

Mi Tu фактично перекладається з китайської як Mi Bunny або Mi Rabbit. Тому все правильно))
Якщо тут є спеціалісти з китайської, виправьте мене, якщо я не правий)))
2017-10-04 16:57:00

Mi Comm team

Nick Lavrenov Author | from MI 6

DonetskRules
Хочу в дружину китаянку...

Олександре, шанс є, там багато неодружених))
2017-10-04 16:57:45
круто!!!! спасибо.
2017-10-05 07:20:45

Pro Bunny

Умка | from Redmi 4

Дуже змістовно і цікаво, в мене відчуття, що я сам побував там, а не читав.
Успіху та нових подорожів!!!
2017-10-05 12:21:26
Nick Lavrenov відповів о 2017-10-04 23:57:00
Mi Tu фактично перекладається з китайської як Mi Bunny або Mi  ...

А ви взагалі знаєте китайську?
На скільки я зрозумів, з англійською в Китаї погано, тому на якій мові з ними говорити? Виходить перекладач просто необхідний?
P.S.: фото були зняті мабуть на Mi6?
2017-10-06 05:31:34
Alex Bond відповів о 2017-10-06 12:31:34
А ви взагалі знаєте китайську?
На скільки я зрозумів,  ...

Англійську)))
В тому то і проблема, що знань китайської не вистачає - буду шукати репетитора)
Для туризму достатньо оффлайн-перекладача на телефоні - я так з персоналом готелю постійно розмовляв.
В Xiaomi я розмовляв переважно на англійський або навіть на російській мові - більшість людей англомовні, та не всі китайці. В компанії працює велика кількість іноземних студентів, та просто іноземців. Тому пощастило)
P.s. Ні, не вгадали. Ви будете здивовані)
2017-10-06 10:09:19
Умка відповів о 2017-10-05 19:21:26
Дуже змістовно і цікаво, в мене відчуття, що я сам побув ...

Дякую!
Тепер можна підкорювати й інші країни - куди улюблена компанія занесе)
2017-10-06 10:14:32
Nick Lavrenov відповів о 2017-10-06 17:09:19
Англійську)))
В тому то і проблема, що знань китайської ...

Так і хочеться сказати: на тапок?
На деяких фото пише Mi A1 - тому тут ясно, у вас Mi6 - думав і тут ясно...
Тоді залишається 2 варіанти:
  • Redmi Note 5A
  • Redmi Note 5

2017-10-06 10:21:46
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Nick Lavrenov

Mi Comm team

• Followers

8102

• Threads

361