In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ogólne o MIUI

[Inne] mi store galeria Mokotów tragedia.

2019-12-14 04:09:39
1920 66

Moderador

Amsti | from app

6243410441
Oczywiście, że tak mnie tutaj nazwano i nie tylko (patrz pokrewny temat). Wiedziałam, że wchodzę do jaskini lwa na nieprzyjazny teren gdzie zaraz mnie zakrzyczą. Fakty, są takie, że nie chcecie dostrzec błędów z Waszej strony, za to zachowanie naprawdę małej grupy przerzucać w stosunku do wszystkich, zupełnie jak ze źdźbłem i belką. Widzę kolejny przykład, teraz z dzieckiem. Co następne? Zamachowiec, a może cyklista? Widzę jest tutaj takich sporo, co mają poglądy iście z ustroju totalitarnego, słusznie minionego. Jeszcze niech sobie ze sto razy powtórzą, to może uwierzą (bo w to, że naprawdę tak sądzą, nie chcę wierzyć). Cóż w internecie jest więcej opinii, że takie a nie inne zachowanie galerii i sklepu, przyczyniło się do takiej eskalacji. Raczej odpisywać już nie będę bo bitwy wszyscy na jednego cały dzień nie mam zamiaru toczyć.

Galeria również mogła to lepiej zorganizować, widzisz winę tylko po stronie Xiaomi, jak można tylko 5 ochroniarzy wystawić? No właśnie a jakby tam był zamachowca ;). Wierz mi jestem po 30stce, system totalitarny, to raczej nie moja epoka, filmy mówią same za siebie, myślę że tym miłym akcentem, możemy zakończyć ta dyskusje, która i tak nie zmieni naszego zdania w tym temacie. Pozdrawiam
2019-12-14 14:30:59

Master Bunny

Batisto999 | from app

Większy kocioł niż za karpiem w Lidlu. Nie ma co się nakręcać, jeśli bierzesz udział w takim wydarzeniu no to się liczysz z tym, że nie będziesz tylko Ty.
2019-12-14 15:43:43
Mi Bunny, dobra rada na przyszłość. Zróbcie promocję, skoro chcecie stacjonarnie, ale na zasadzie losowania kolejnej osoby z kolejki. Albo procentowo, albo liczbowo i liczby losowe co 3 minuty. Jak ktoś kupujący nie kupi nic to numr przechodzi na kolejną osobę.

Proste, łatwe w realizacji. Zmusza do kupna w normalnej cenie. Szczęśliwcy będą zadowoleni. Nie będzie tłumu bo trzeba coś kupić normalnie.

2019-12-14 16:56:05
Nie lubię nadgryzionych jabłek

Pro Bunny

Janosik62 | from app

MagicVixen
To okropne, jak można się tak zachowywać :( Przecież każdemu mogła się stać krzywda, aż strach tam iść i pomyśleć, że mogły tam być dzieci z rodzicami. Okropne. Polecam zmianę zasad, że co np. godzinę-dwie-trzy przez tydzień osoba o numerze (numerki przypisywane/wydawane na wejściu) daje możliwość zakupu czegoś z oferty. Może takie rozwiązanie by rozluźniło atmosferę.

Pomysł dobry,  uspokoiło by to sytuację, tylko jak to zrealizować przy "takim" tłumie?
2019-12-15 01:18:11

Pro Bunny

Janosik62 | from app

sp4ubw
Mi Bunny, dobra rada na przyszłość. Zróbcie promocję, skoro chcecie stacjonarnie, ale na zasadzie losowania kolejnej osoby z kolejki. Albo procentowo, albo liczbowo i liczby losowe co 3 minuty. Jak ktoś kupujący nie kupi nic to numr przechodzi na kolejną osobę.

Proste, łatwe w realizacji. Zmusza do kupna w normalnej cenie. Szczęśliwcy będą zadowoleni. Nie będzie tłumu bo trzeba coś kupić normalnie.

Nierealne, chyba że po modyfikacjach :-)
2019-12-15 01:22:16

Pro Bunny

Janosik62 | from app

Nic nowego, za komuny w dobie kryzysu takie sceny pod rzeźnikiem były częste. Czasami kończyło się to urazami kostnymi i wizytą w szpitalu, choć bywało, że oszalały tłum stratował kogoś śmiertelnie. O tym nie zawsze głośno się mówiło a raczej trzeba było być, by wiedzieć jak to wyglądało. Dobrze, że zamknęli w porę, bo na 100% sytuacja powtórzyła by się i mogłoby dojść do tragedii.
2019-12-15 01:32:13

Pro Bunny

Janosik62 | from app

Batisto999
Większy kocioł niż za karpiem w Lidlu. Nie ma co się nakręcać, jeśli bierzesz udział w takim wydarzeniu no to się liczysz z tym, że nie będziesz tylko Ty.

Nic nowego, znamy takie sytuacje spód rzeźnika za czasów głębokiego PRL-u
2019-12-15 01:43:05

Pro Bunny

Janosik62 | from app

Amsti
Czemu Xiaomi ma obrywać za patologię? Normalny człowiek, tak się nie zachowuje...

Ano dlatego ma obrywać za taką patologię, że powinni byli przewidzieć co się może stać. Psychologia tłumu. wystarczyło sięgnąć porady speców od organizacji imprez masowych, lub takich co to jeszcze pamiętają czasy PRL-u i kolejek np. do rzeżnika. Ale dzisiejsi marketingowcy są za młodzi by to pamiętać i niestety za "mądrzy" by to przewidzieć :-)
2019-12-15 01:50:32

Pro Bunny

Janosik62 | from app

Mi_Bunny
w sklepie obsluzylismy okolo 40 osob. dokladnej liczby jeszcze nie znam. potem ludzie zaczeli wyrywac kraty, kopac w witryne i czolgac sie pod bramka, tworzac zagrozenie stratowania. zamknelismy, zeby nikomu nie stala sie krzywda, chociaz niestety w takim tlumie poszkodowanych nie udalo sie uniknac calkowicie :(

Tylko, że to co się stało było łatwe do przewidzenia, nawet bardzo łatwe i oczywiste. Należało się do takiej sytuacji odpowiednio przygotować organizacyjnie i nie myślę tu tylko o niedoświadczonych marketingowych Xiaomi, ale przede wszystkim o galerii, która powinna mieć specjalistę od spraw ochrony z prawdziwego zdarzenia, który już w momencie planowania powie stop, nie tak to robimy. Na obronę organizatorów przemawia fakt, że nie dopuścili do tragedii w ostatniej chwili, choć chyba pomogło tu doświadczenie policji a nie "organizatorów"
2019-12-15 02:03:46

Pro Bunny

Janosik62 | from app

6243410441
Oczywiście, że tak mnie tutaj nazwano i nie tylko (patrz pokrewny temat). Wiedziałam, że wchodzę do jaskini lwa na nieprzyjazny teren gdzie zaraz mnie zakrzyczą. Fakty, są takie, że nie chcecie dostrzec błędów z Waszej strony, za to zachowanie naprawdę małej grupy przerzucać w stosunku do wszystkich, zupełnie jak ze źdźbłem i belką. Widzę kolejny przykład, teraz z dzieckiem. Co następne? Zamachowiec, a może cyklista? Widzę jest tutaj takich sporo, co mają poglądy iście z ustroju totalitarnego, słusznie minionego. Jeszcze niech sobie ze sto razy powtórzą, to może uwierzą (bo w to, że naprawdę tak sądzą, nie chcę wierzyć). Cóż w internecie jest więcej opinii, że takie a nie inne zachowanie galerii i sklepu, przyczyniło się do takiej eskalacji. Raczej odpisywać już nie będę bo bitwy wszyscy na jednego cały dzień nie mam zamiaru toczyć.

Nie przejmuj się fanatykami, są tu też normalnie myślący ludzie :-)  Mnie też zdarzyło się obserwować oszołomskie zachowania niektórych forumowiczów.
Tak krótko: masz rację w całej rozciągłości :-)
2019-12-15 02:09:47
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

6243410441

Advanced Bunny

• Followers

6

• Threads

12

• Replies

64

340