In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Zgłoszenia

[] Mi Community- Poprawa jakości aplikacji.

2019-11-28 02:27:57
2265 67
Drodzy Mi Fani,
Na naszym forum ostatniego czasu, zauważyłem wśród użytkowników, co raz większe rozczarowanie  związane z działaniem naszej aplikacji Mi Community. Występujące buggi, nie raz utrudniły nam funkcjonowanie w aplikacji. W związku z powyższym, mam do Was wielką prośbę, chce zebrać listę błędów którą do tej pory zauważyliście i pogorszyły jakość obracania się w aplikacji.Osobiście na codzien stykam się z różnymi problemami, utrudniającymi poruszanie sie po aplikacji, zależy mi bardzo na poprawie jakości i wizerunku Mi Community.

Co oczekuje z waszej strony?
Podania w podpunktach błędów. Przykład:
1. Ucinanie komentarzy,
2. Nie działa xxxx,
3. Brak danej podkategori.

Uwaga!!!Ten wątek zostanie przez mnie osobiście podany wyżej(link), do Administracji w Chinach. Tak że proszę was, o poważne potraktowanie tego zadania. Opisanie w sposób rzetelny, na wysokim poziomie. Nie chciał bym widzieć tutaj hejtu itp.  To wszystko jest dla was, tak by każdy mógł w przyjemny sposób się tutaj obracać :). Z uśmiechem na twarzy, tak że do dzieła.
2019-11-28 02:27:57
Favorites24 RateRate

Mi Sports Team

MiChauYolo | from app

Amsti tak jak pisałem u mnie aplikacja Mi przekierowuje na jakąś stronę (dostęp w prywatnej wiadomości).
2019-11-28 02:46:55
1. Czcionka w wielu tematach jest koloru białego jak i tło, wczoraj napotkałem się na 1 taki temat i dziś na 2. Wchodzimy i patrzymy nie ma tekstu w temacie, ale wystarczy zaznaczyć puste pole ppm i ukazuje się nam tekst.
2. Urywa wypowiedzi, wielokrotnie urwało mi wypowiedź, mimo, że się opisałem i tekst cały był, ale po wysłaniu zostaje często tylko początek wypowiedzi.
3. Dark mode nie działa w panelu wiadomości.
4. Aplikacja jest spowolniona/zwiesza się, jakby traciła internet lub mega ograniczony transfer dostaje i często wysyłamy zdublowane odpowiedzi PW.
5. Aplikacja często nie aktualizuje tematów i pokazuje stare, mimo, że na PC jak wejdę w zakładkę forum jest ich więcej i są nowsze.
6. Brak możliwości dodania fotki w edycja postu w aplikacji.
7. Brak działu download dla romów Recovery i Fastboot w Miui Community Polska, konieczne przełączanie na Global, co czasem jest uciążliwe, jak odpowiadamy komuś tutaj w temacie na Mi Community Polska i chcemy zobaczyć czy wyszedł rom czy nie i jak chcemy podać link.
8. Brak pozycjonowania ważnych tematów, pomieszane ze spamem o Miui 11
9. Mega słaby podział na subfora i podkategorie oraz nie ma wszystkich telefonów. Szkoda, że nie ma formy jak forum en.miui.com
10. Nie wiem jaki jest regulamin działu fotografia, ale na en.miui.com za wrzucenie jednej fotki i w dodatku opisu, było ostrzeżenie i temat lądował w koszu, to samo z tapetami. Tam chyba było minium 5 fotek/tapet, opis pełny. Miniatury fotek oraz link do fotek w oryginalnym rozmiarze. Jak tu nie ma takowego wymogu, to moim zdaniem trzeba by pomyśleć nad jego wprowadzenie, ograniczyłoby to trochę spam z działu fotografia i głupoty jakie są wrzucane aby zdobyć pkt. Tematy w stylu redmi jest spoko czy coś takiego także powinny być usuwane. To jest recenzja?
11. Nie działa dobrze dalej u mnie meldowanie na aplikacji, pokazuje, że się meldowałem dziś a wchodzę na wersję PC, mam zamelduj się normalnie i dopiero na wersji PC zliczy mi meldowanie.
12. Nie wiem czy zawsze dochodzą zgłoszenia o nie właściwym temacie i poście. Kiedyś jakiś moderator pisał, że nie dostał zgłoszenia. Ale to stara ekipa, która nie pracowała wcale na polepszenie jakości forum.
13. Po usunięciu tematu przez np moderatora, temat dalej widnieje, ale po wejsciu w takowy, mamy komunikat o błędzie.
14. Usunięte posty pozostawiają po sobie śmietnik w postaci, nie udało się wysłać komentarza.
15. Mega wolne aktualizowanie się aplikacji w stosunku do wersji PC, mówie o postach, statusach danej osoby ip. Np na wersji PC widać, że ktoś jest zbanowany, a na aplikacji nie.
16. Zbanowane osoby mogą zakłądać tematy i pisać nawet po zbanowaniu.

17. Jako bonus, duży bug - nie mogę wejść na panel Adminki Mi_Bunny i sobie przyznać nagordy hahha :)

2019-11-28 02:54:46
brak możliwość wrzucenia zdjęcia 64MP z powodu zbyt dużego pliku
2019-11-28 03:07:26
1. Ja bym dodał błędne ucinanie linków.
Trzeba ręcznie edytować post i usuwać [url] bo inaczej nie działa.
2019-11-28 03:07:56
2. Jakość zdjęć dodawanych na forum - fotki są bardzo mocno skompresowane, przez co tracą na szczegółowości.

3. Kalendarz do meldowania się - w naszym kraju chyba pierwszy dzień tygodnia to poniedziałek, a cały czas widać niedzielę, co mocno wprowadza w błąd.
Do tego nie zawsze działa "meldowanie się".

4. Formatowanie tekstu nie zawsze działa.
Robiąc "enter" powinno przejść linijkę niżej a tekst wyśweitla się jakby pisane było ciągiem.

5. Problem z ładowaniem stron po kliknięciu w ikonę powiadomień w telefonie.
Strona się nie chce załadować.

2019-11-28 03:08:46

Mi Test Team

michalms | from app

pewnie mi się jeszcze przypomni ale tak na szybko w aplikacji mobilnej: 1. klikasz w jeden wątek, otwiera się inny, kliknięcie wstecz nie wraca do głównej strony a właśnie do wątku w który kliknąłeś (właściwy). 2. pojawiają się powiadomienia na telefonie, po rozwinięciu paska od góry i kliknięciu często pojawia się biała strona i zatrzymany pasek ładowania, bez względu na czas oczekiwania nic się nie ładuje. 3. jeszcze raz powiadomienia, już odklikane i przejrzane potrafią ponownie pojawić się po kilku czy nawet kilkunastu godzinach.
2019-11-28 03:12:52
mini21 odpowiada, dnia 2019-11-28 09:08:46
Jakość zdjęć dodawanych na forum - fotki są bardzo mocno skompresowane, przez co tracą na szczegółowości.

No to raczej dobrze, nie wyobrażam sobie aby oglądać temat gdzie np ktoś ładuje 30 fotek w pełnym rozmiarze, kolejna sprawa oszczędność miejsca i transferu. Od tego jest dodawanie do tematu linku z oryginalnym plikiem np na gdrive etc. Przy obecnej technice 48MP,64MP a teraz i 108MP.
Popatrz na tematy, recenzje na Globalu np  Supermoda mitch008, dodaje kilkanaście lub kilkadziesiąt fotek. Wyobrażasz sobie załadowanie wszystkich na serwer, a potem samo ładowanie tematu u czytelnika oraz marnowanie transferu? Nawet na en.miui.com było organicznie dla plików np do 2MP etc i to jeszcze im mniejszy member na forum tym mniej mógł wrzucić.
2019-11-28 03:14:21
Pomarańczowy odpowiada, dnia 2019-11-28 09:07:26
brak możliwość wrzucenia zdjęcia 64MP z powodu zbyt dużego pliku

To dobra wiadomość, przy obecnym spamie z działu fotografia, tak samo powinno wywalać z 48MP, od tego są zewnętrzne serwisy i możemy podawać link do oryginalnego pliku lub plików a tu ma być poglądowo.
2019-11-28 03:15:30
Łukasz odpowiada, dnia 2019-11-28 09:14:21
No to raczej dobrze, nie wyobrażam sobie aby oglądać temat gdzie np ktoś ładuje 30 fotek w pełnym rozmiarze, kolejna sprawa oszczędność miejsca i transferu. Od tego jest dodawanie do tematu linku z oryginalnym plikiem np na gdrive etc. Przy obecnej technice 48MP,64MP a teraz i 108MP.
Popatrz na tematy, recenzje na Globalu np  Supermoda mitch008, dodaje kilkanaście lub kilkadziesiąt fotek. Wyobrażasz sobie załadowanie wszystkich na serwer, a potem samo ładowanie tematu u czytelnika oraz marnowanie transferu? Nawet na en.miui.com było organicznie dla plików np do 2MP etc i to jeszcze im mniejszy member na forum tym mniej mógł wrzucić.

Łukasz - ale pomyśl trochę.
Każda strona/witryna ma jakieś specyfikacje.
Np.: na fb najlepiej wrzucać zdjęcia w rozdzielczości 2048px (tak było kiedyś mówione, nie wiem jak jest teraz).
Pewnie tak samo jest na forum tutaj.

Nikt nie każe wrzucać 108mpix pliku bo nawet forum na to nie pozwoli - to tak oczywiste że chyba ie trzeba tego pisać...

Jakoś na FB nie ma z tym problemu, bo zdjęcia są kompresowane ale nie tak jak tu - tu jest SIECZKA z jakości.
2019-11-28 03:16:34
Łukasz odpowiada, dnia 2019-11-28 09:15:30
To dobra wiadomość, przy obecnym spamie z działu fotografia, tak samo powinno wywalać z 48MP, od tego są zewnętrzne serwisy i możemy podawać link do oryginalnego pliku lub plików a tu ma być poglądowo.

Akurat tu się zgadzam.
Wrzucanie tak dużych plików NIE MA ŻADNEGO SENSU.
Co nie znaczy, że odpowiednie przygotowanie pliku nie jest wskazane.

2019-11-28 03:18:27
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Amsti

Moderador

• Followers

820

• Threads

169

• Replies

4059

14739