In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Технології

[Обговорення] Як фітнес-трекери піклуються про здоров'я людини

2019-09-27 08:46:16
5479 44

Привіт, Мі-фани!

У цій темі я хочу поговорити про гаджети, які роблять наше життя кращим, – про фітнес-трекери. Особисто я користуюся Mi Smart Band 4, мій огляд на нього можете прочитати у цій темі: https://c.mi.com/thread-2306778-1-0.html.


Певне, кожного користувача цікавить, як працює наш улюблений носимий гаджет. Я спробую розповісти про принципи роботи всіх фітнес-трекерів, не тільки від компанії Xiaomi.


Існує три покоління фітнес-трекерів. Перше покоління активно використовувалося майже до 2014 року. Це були умовні крокоміри, засновані на акселерометрах.


Потім з'явилося друге покоління. Його основа – оптичні сенсори, які дозволяють виміряти пульс та концентрацію кисню в крові. Для зчитування активності браслети використовують дані GPS, вбудовані акселерометри, гіроскопи, а також оптичні датчики пульсу.


Оптичні датчики в трекерах відстежують кровонаповнення судин, розташованих в руці. Скорочуючись, серцевий м'яз провокує підвищення тиску крові, капілярний кровообіг посилюється, внаслідок чого поглинається більше світла. У трекерах два світлодіоди підсвічують шкіру, а розташований між ними фотодіод (зазвичай це камера з дуже великим світлочутливим пікселем) вимірює світловий потік. Цей метод називається фотоплетізмографія. Якщо знімете з руки такий трекер і подивитесь на внутрішню сторону, побачите, що світлодіоди «стріляють» зеленим кольором, оскільки саме він дає оптимальне співвідношення глибини проникнення і відображення. Якщо використовувати синє світло, воно не проникне під шкіру. Червоне та інфрачервоне, навпаки, занадто глибоко проникають під шкіру та одночасно захоплюють судинні русла, в яких пульсові хвилі поширюються по-іншому. Це загальна теорія, практична реалізація, звичайно, набагато складніша.


Річ у тім, що сигнал дуже погано показує коливання в кровоносній судині, на нього накладаються різні артефакти у вигляді дихальних хвиль, руху самої людини та бічного засвічення від нещільного прилягання браслета. Для обробки сигналу кожна компанія використовує власні фірмові алгоритми, навіть нейромережі.

За останні роки технологія зробила великий стрибок і закриває практично всі потреби. Зауважу одразу, що всі оптичні датчики, вбудовані в фітнес-трекери, завжди по точності поступатимуться нагрудним пульсометрам, але така точність потрібна тільки для професійних спортсменів або в медичних цілях.


Велика частина функціоналу в трекерах забезпечується програмним забезпеченням, яке інтегровано в сам смартфон. Можна, звичайно, встановити кастомну програму, але користуватися фірмовим додатком набагато зручніше. Якщо ви маєте, наприклад, розумні ваги тієї ж екосистеми, що й фітнес-трекер, щоразу, як ви виміряєте свою вагу, вони надсилатимуть до додатка цю інформацію, а додаток, у свою чергу, об'єднує ці дані з даними трекера, що дозволяє набагато краще стежити за своєю фізичною формою.


Третє покоління фітнес-трекерів може похвалитися виміром комплексного електричного опору, тобто імпедансу, і шкірно-гальванічної реакції. Пристрій має розміри пристойних наручних годинників, зі зворотного боку добре видно два великих контакти. Так ось, імпеданс використовується для реалізації відстеження кількості засвоєних калорій і наявністю води в організмі, а шкірно-гальванічна реакція – для визначення рівня емоційного статусу. До речі, детектор брехні працює шляхом визначення емоційного стану.


Як стандартно відбувається підрахунок споживаних калорій? Зважуєте порцію, скануєте штрих-код, або вводите вручну в спеціальний додаток і в підсумку отримуєте результат. Це неправильний підхід!!! Програма рахуватиме калорійність їжі, яка не має ніякого стосунку до того, скільки калорій насправді засвоїв ваш організм. Саме звідси йдуть твердження на кшталь «щоб спалити калорії, що містяться в одному бургері, треба 35 хвилин інтенсивно бігати».


Наприклад, в лабораторіях компанії Royal Canin, що спеціалізується на дієтичних кормах для собак і кішок, засвоєні калорії обчислюють більш коректним способом: вимірюють калорійність з'їденого корму і випорожнень (як правило, методом спалювання, про нього ви ще могли почути в школах), а потім віднімають від першого значення друге. В результаті, компанії вдається випускати збалансовані корми, завдяки яким, за відгуками, тварини сповнені енергії та не страждають на ожиріння.


Але це лабораторні технології вимірювань, вдома їх не застосуєш. Так ось, зараз компанії працюють над пристроєм, який рахує не всі калорії, які користувач поглинає з їжею, а тільки засвоєні, і це дуже важливо.


Більшість користувачів цікавиться, чи можуть фітнес-трекери вимірювати тиск? Звісно, це один з найголовніших параметрів здоров'я, а безперервний моніторинг може врятувати дуже багато життів.


Для відстеження цих параметрів потрібний значно ширший набір даних, ніж ті, які можуть забезпечити крокоміри та оптичні датчики пульсу. Імпеданс-датчики розширюють цей набір і дозволяють отримувати дані, пов'язані з калоріями та цукром, але вони недостатньо точні для медичних цілей.


Є пристрої для мобільного знімання кардіограм, але їх необхідно носити на грудній клітці (оскільки прилад повинен вимірювати електричну активність серця). А користувачам необхідний компактний пристрій у форм-факторі легкого браслета, щоб його можна було носити цілодобово. Але рука, особливо кисть, одне з найбільш невдалих місць для вимірювання чого-небудь.


Деякий час тому різні компанії заявляли про успіхи в мобільному вимірі тиску. Але сьогодні шум затих. Чому? Максимум, який можна отримати – це оцінка динаміки. Всі алгоритми зводяться до наступного: за формою пульсової хвилі намагаються порахувати тиск. Але, оскільки паралельно існує величезна кількість шумів, що породжуються рухом руки, коректно обробити сигнали поки не виходить. Мало того, якщо взяти звичайний домашній тонометр і зробити кілька вимірів поспіль, вони відрізнятимуться один від одного. Ось і відповідь на питання, з якою точністю ви вимірюєте тиск. Найбільше, на що варто чекати від цієї технології в майбутньому – поява рішень, пов'язаних з відстеженням динаміки, коли наручний пристрій дасть сигнал для перевірки тиску традиційним тонометром.


Але навіть теперішні технології вимірювань дозволяють дізнатися досить багато про наше здоров'я. Хоча реальний рівень медичних систем зі штучним інтелектом дозволяє за отриманими даними ставити достатньо точні діагнози, для цього необхідна щільніша взаємодія виробників гаджетів і медичних систем, що дещо ускладено через надзвичайно заплутане законодавство багатьох країн щодо таємниці особистих медичних даних. Проте, кількість трекерів зростає, дані збираються, обробляються, аналізуються – саме для збільшення точності діагностування хвороб. Тобто, наручні годинники не померли, просто замість того, щоб стежити за часом, вони почали стежити за здоров'ям.


Яким фітнес-трекером користуєтесь ви? Задоволені роботою свого маленького помічника?

Rate

Number of participants 1 Experience +1 Pack Reason

View Rating Log

2019-09-27 08:46:16
Favorites36 RateRate
Користуюсь Amazfit Bip. Задоволений усім, крім точності даних про сон та пульс.
2019-09-27 10:00:44

Master Bunny

@hd48915 | from app

#2

Отличный мини-обзор! По поводу поколений Mi Band, небольшое дополнение, между первым и вторым поколениями была модификация 1S. Этот треккер не простой шагомер, но также умеет измерять пульс. Пользуюсь именно этой версией. Покупал для подсчета пройденных шагов, до сих пор его использую по этому назначению. Устраивает полностью, особенно радует автономность.
2019-09-27 10:09:36

Pro Bunny

Chop | from Redmi 5 Plus

#3

Дуже цікава стаття. Користуюся Mi Band 3 (перед ним Mi Band 2)
2019-09-27 12:15:24
Amazfit Bip. Дуже задоволений.
2019-09-27 12:58:28

Advanced Bunny

Krasavchuk | from Redmi Note 4

#5

Дуже Круто
2019-09-27 13:06:49

Pro Bunny

Djoker 1990 | from Redmi Note 7

#6

Справляются на 100%
2019-09-27 13:16:19

Pro Bunny

sertim | from Mi 9 SE

#7

ми бенд 4
2019-09-27 13:17:51
поки лише мрію про Amazfit GTS
2019-09-27 13:56:02

Advanced Bunny

TheMoonProject | from MI 8 Lite

#9

ни как они не заботятся!
если они могут найти пульс у рулона бумаги, то о чем можно говорить!?
2019-09-27 13:56:19

Advanced Bunny

Alex-tv | from Redmi Note 5

#10

Жду свой Band 4 с Али
2019-09-27 14:10:35
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

SERK

Команда Новин

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours
Check-in 40 jours
Check-in 70 jours
Newbie Member
З Новим роком!
100 Коментарів
1000 Коментарів
100 Тем
Пригадай все
MIUI
Антивірус MIUI
One headphone
25 000 Мі-Фанів
Я тестую OREO
Вечірній Lewis
6S проти Mi A1
8 березня
50К
Мі Дослідники
Mi A2
Нас 100К!
Mi Explorer Challenger
Message in a bottle
Throw Back with Mi 2018
Mi #1
8 Березня 2019
Case is OK
20K Mi Fans
Make your choice
Mobile Photography Lover
Photography Challenge
Which X-Men are you?
Зустрічайте Mi 9T!
Fortune’s Global 500
Mi Фідбек: Твій відгук важливий!
#9РоківMIUI
У які ігри ви граєте найбільше?
З Днем Незалежності!
250K
Моторошний Хелловін
Results of the year

Read moreGet new
Copyright©2010-2020 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Content Policy
Quick Reply To Top Return to the list