In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi

[Dyskusja] MI 9T (gcam) czy warto?

2019-09-13 17:03:39
375 20

Pro Bunny

tomek777 | from app

michalms
nie wiem. myślałem że to standard. i na rn7 i na Mi9T robi dwa i zapisuje w galerii w oddzielnym katalogu, nie w katalogu ze zdjęciami. Co z kolei jest minusem bo tych katalogów nie synchronizuje a każde zdjęcie to nowy katalog z 2 fotkami.

Ja mam jedno w galerii i żadnych dodatkowych folderów, dlatego mnie to zaciekawiło może zależy od pliku konfiguracyjnego to w nim jest coś ustawione.
2019-09-14 07:54:44

Mi Test Team

michalms | from app

teraz nie bardzo mam jak. ale sprawdzę i Ci napisze co i jak jest u mnie.
2019-09-14 08:23:54

Mi Test Team

michalms | from app

tomek777
Ja mam jedno w galerii i żadnych dodatkowych folderów, dlatego mnie to zaciekawiło może zależy od pliku konfiguracyjnego to w nim jest coś ustawione.

opcja działa w trybie portret. u mnie działa zawsze ale pod warunkiem że rozpozna na portrecie osobę. ciekawa sprawa, ale jak ustawisz tryb portretowy i zrobisz zdjęcie przedmiotu to wtedy robi tylko jedno zdjęcie. na Mi9T mam taki Gcam:
2019-09-14 08:49:41

Mi Test Team

michalms | from app

tomek777

u mnie to wygląda tak. jest zdjęcie standard, jest zdjęcie z rozmyciem soczewkowym i to zdjęcie można edytować w Gcam. najciekawszą opcja w edycji jest ponowne wyostrzanie. można zaznaczyć na czym chcesz wyostrzać, czy na postaci czy na tle, rozszerzyć lub zwęzić zakres obiektu, a także suwakiem określić jak bardzo chcesz wyostrzyć. jeśli na zdjęciu masz np kilka postaci w różnej odległości od obiektywu to możesz tym sposobem zrobić z jednego zdjęcia kilka zdjęć wyostrzając na każdym inną postać. ja raz wypatrzyłem osobę raz tło.
2019-09-14 09:00:04

Mi Test Team

michalms | from app

tomek777

tu lepiej widać różnicę, w tamtych poprzednich już nakombinowalem w ustawieniach. tu masz zdjęcia z galerii z katalogu 2 zapisane
2019-09-14 09:03:16

Pro Bunny

tomek777 | from app

Dzięki, sprawdzę. A takie coś to wrzucaj na pw 😁
2019-09-14 10:31:33

Pro Bunny

tomek777 | from app

michalms
opcja działa w trybie portret. u mnie działa zawsze ale pod warunkiem że rozpozna na portrecie osobę. ciekawa sprawa, ale jak ustawisz tryb portretowy i zrobisz zdjęcie przedmiotu to wtedy robi tylko jedno zdjęcie. na Mi9T mam taki Gcam:

Co do wersji to ona do mnie nie pasuje bo sprawdzałem ona pasuje do telefonu mojej żony ma mi9t
2019-09-14 10:34:16

Pro Bunny

tomek777 | from app

😄 Masz rację po rozpoznaniu osoby robi dwa zdjęcia. Ile to się człowiek dowie dzięki forum i wam. 👍😄
2019-09-14 10:35:39

Mi Test Team

michalms | from app

tomek777
Dzięki, sprawdzę. A takie coś to wrzucaj na pw 😁

specjalnie dołożyłem naklejkę i wrzuciłem tu, żeby inni też mogli się czegoś dowiedzieć ;)
2019-09-14 10:57:31

Pro Bunny

tomek777 | from app

michalms
specjalnie dołożyłem naklejkę i wrzuciłem tu, żeby inni też mogli się czegoś dowiedzieć ;)

Spoko. Powiem ci testowałem 6 różnych wersji z różnymi plikami config, robiłem nimi różne zdjęcia ale akurat nigdy nie robiłem portretów i ta funkcja mi jakoś umknęła. Aż sam się dziwię jak to się stało. Człowiek ciągle uczy się czegoś nowego.
2019-09-14 10:59:59
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

johny96

Advanced Bunny

• Followers

2

• Threads

8

• Replies

18

230