In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Porady i wskazówki

[Wskazówki] Gcam dla różnych modeli Xiaomi

2019-08-22 15:37:22
2812 36
Witam wszystkich! Postanowiłem zrobić małą listę modeli Xiaomi, na ktorych działa dana wersja gcama. W streszczeniu Gcam to aplikacja aparatu przeniesiona z telefonow pixel z dodatkowymi opcjami i zmodyfikowana tak, by działala na roznych modelach smartfonow. Widziałem, ze pare osob pytalo co to jest gcam a inni mogą tez nie wiedziec o tej aplikacji, wiec chcialbym im ulatwic zapoznanie sie z tym. A wiec podam liste deweloperow dla danych modeli Xiaomi, zeby latwiej bylo znalezc i pobrac aplikacje.Instalacja nie powoduje awarii telefonu, wiec mozna instalowac :) Aplikacje do pobrania znajdują się tutaj -- https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/
Arnova8G2: Redmi Note 7 Pro , Redmi Note 5, Redmi Note 7
Arthur: Xiaomi Redmi 3S/4X
BSG: Redmi Note 7, Mi 9 SE, Razer Phone , Mi 8 , Mi 6 starsze wersje
fu24: Mi 6
marlin-ku: Redmi Note 5
San1ty: mi 9T , Mi 9T Pro, Redmi K20, Redmi K20 Pro, Pocophone F1 , Mi 8,  Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Redmi Note 7 Pro
Urnyx05: RedmiK20/20 Pro (Mi 9T/Mi 9T Pro), Mi Mix 2 , Redmi Note 7 Pro
xtrme : Xiaomi Mi 9
tigr: Redmi Note 7, Redmi Note 5
UriKill: Pocophone F1
wyroczen: Xiaomi Mi A1
bulkin043: Redmi Note 7 https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bulkin043/

Ponieważ posiadam telefon Redmi Note 7 to z tego wzgledu bede aktualizował nowsze wersje dla tego modelu. Paru uzytkownikow tutaj posiada ten telefon, wiec pewnie tez sie przyda :) Najnowsza wersja dla tego modelu od bulkin043 https://mega.nz/#!vd9FmCba!6IbQwp5m57t8xjYDMOh9Xz2un04-1co_VHl_SrxACh0  w wersji 6.3.017 V9 oraz najnowsza w wersji 6.2.030 v16 takze polecam https://mega.nz/#!yE8E1S4T!p7ybE8qDfjsbuoqrldT9H5lxBwMtZzcHMW-NndEjFVs
Jesli macie pytania to mozecie pisac pod tematem :) Pozdrawiam wszystkich!
Edit: Jeśli komuś nie zadziała gcam to znaczy, że trzeba odblokowac cam2api, dotyczy to starszych modeli,które wyszły z androidem 6,7,8.
2019-08-22 15:37:22
Favorites14 RateRate
Tak z ciekawości, skoro masz Note 7, a GCam dla tego modelu jest przeportowany przez Arnova8G2, BSG, San1ty, tigr oraz bulkin043, sprawdzałeś może czy czymś różnią się te aplikacje? Czy któraś się wyróżnia np stabilnością, szybkością czy jakością zdjęć?
2019-08-22 16:00:54

Mi Tech Team

hardziol Author |

irocket odpowiada, dnia 2019-08-22 22:00:54
Tak z ciekawości, skoro masz Note 7, a GCam dla tego modelu jest przeportowany przez Arnova8G2, BSG, San1ty, tigr oraz bulkin043, sprawdzałeś może czy czymś różnią się te aplikacje? Czy któraś się wyróżnia np stabilnością, szybkością czy jakością zdjęć?

wiesz oni sobie pomagaja i swoje modyfikacje udostepniaja innym developerom do lepszej stabilonosci, jakosci. Wedlug mnie najlepszy gcam jest od bulkin043. W innych wersjach jest troche wiecej szumow na zdjeciach i mniej opcji. Testowalem raczej wszystkie dla  RN 7 :)
2019-08-22 16:07:57

Moderator

Amsti | from app

Brawo!!!Świetna robota :)
2019-08-22 17:03:39

Mi Tech Team

hardziol Author | from app

Amsti
Brawo!!!Świetna robota :)

dzięki!! :) będzie trochę łatwiej :p
2019-08-22 17:08:33

Mi Tech Team

pawelt | from app

Jakoś tak mi na Minote3 mam zainstalowane 5 wersji i jak dla mnie ten podział na poszczególne wersje jest tylko bardzo umowny bo chodzą praktycznie wszystkie. Bardzo rzadko zdarza się wersja słabsza, ale to ze względu na wbudowane funkcje. Czasem starsze wersje na oreo miały kłopot z slow motion ale od 6.3 już tego nie odczuwam. Bardziej ciekawe jest jakie wersje chodzą na jakim systemie. Np na oreo chodzą wersje v. 6.2 i wcześniejsze. Na pie chodzą wersje od 6.3 w dół. Ciekawe są funkcje ukryte w niektórych publikacjach. Szczególnie polecam wersję adv. Taka ciekawostka tryb tele włączamy przytrzymując przycisk zmieniający tylny na przód aparat. Jak też po jednej i drugiej stronie przycisku migawki często są też ukryte niektóre funkcje. Warto też zmieniać fixy  zresztą są różne ustawienia jak też widziałem wersję z przyciskiem ai.
2019-08-22 17:26:59

Mi Tech Team

pawelt
Jakoś tak mi na Minote3 mam zainstalowane 5 wersji i jak dla mnie ten podział na poszczególne wersje jest tylko bardzo umowny bo chodzą praktycznie wszystkie. Bardzo rzadko zdarza się wersja słabsza, ale to ze względu na wbudowane funkcje. Czasem starsze wersje na oreo miały kłopot z slow motion ale od 6.3 już tego nie odczuwam. Bardziej ciekawe jest jakie wersje chodzą na jakim systemie. Np na oreo chodzą wersje v. 6.2 i wcześniejsze. Na pie chodzą wersje od 6.3 w dół. Ciekawe są funkcje ukryte w niektórych publikacjach. Szczególnie polecam wersję adv. Taka ciekawostka tryb tele włączamy przytrzymując przycisk zmieniający tylny na przód aparat. Jak też po jednej i drugiej stronie przycisku migawki często są też ukryte niektóre funkcje. Warto też zmieniać fixy  zresztą są różne ustawienia jak też widziałem wersję z przyciskiem ai.

no wiadomo, że inna wersja zadziała na inny telefon ale jednak to nie to samo według mnie. Czasami brakowało opcji a czasami jakieś zielone kolory miałem nawet po różnych konfiguracjach..zalezy od modelu, więc wolałem tak pod na poszczególne modele a każdy już potestuje , sprawdzi według siebie :p
2019-08-22 17:31:40

Pro Bunny

Ianus72 | from app

Co z mi pad 4?
2019-08-22 18:18:22

Master Bunny

Batisto999 | from app

Nie mogę znaleźć wersji dla Pocophone od UriKill
2019-08-22 19:07:49

Mi Tech Team

Batisto999
Nie mogę znaleźć wersji dla Pocophone od UriKill

wejdz do urikill i pierwsze z góry jest dla pocophne. Z boku pisze changelog i można zobaczyć bo czasami pisze też dla jakiego telefonu :)
2019-08-22 23:53:51

Mi Tech Team

Ianus72
Co z mi pad 4?

mi pad jest tabletem, więc na nim nie będzie działać. Tym bardziej jest mozliwe, że trzeba by było odblokowywać cam2api, jeśli się nie mylę.Mozesz ściągnąć jakąś wersję i zainstalować.
2019-08-22 23:56:06
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

hardziol

Mi Tech Team

• Followers

79

• Threads

49

• Replies

849

5107