In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ogólne o MIUI

[Inne] Dla kogo forum Mi Community?

2019-05-27 16:47:34
760 15
Do napisania tego postu skłonił mnie wątek arturchrista podnoszący sprawę chamstwa i wulgaryzmów na forum, których na szczęście nie jest  dużo. Lecz nie tylko. Również i to, że niektórzy autorzy odpowiedzi, zwracają uwagę na banalność podnoszonych przez innych tematów, na publikowane zdjęć kotów, psów, etc. Niedawno czytaliśmy, że jest nas ponad 20.000.To robi wrażenie. Rozumiem, że większość, jeśli nie wszyscy to użytkownicy telefonów Xiaomi. Nie wszyscy z tej grupy to erudyci, którzy najchętniej dyskutowaliby we własnym gronie o tajnikach rozwiązań technicznych z zakresu budowy i funkcjonowania telefonów. Takich osób jest wiele, wiemy o nich wszyscy. Ich wiedza poraża. Czasem, gdy czytam odpowiedzi na postawione przez innych pytania, otwieram szeroko usta i chłonę, co moja percepcja jest w stanie przyjąć. Nie zawsze wszystko rozumiem, bo nie mam odwagi dopytywać. Albo usłyszę odpowiedź wprost, albo taką po której będę wiedział jeszcze mniej, niż zanim zapytałem(choć ta na pewno będzie merytoryczna), albo ktoś mnie obsobaczy za stawianie niemądrych w jego rozumieniu pytań. Myślę, że na forum powinno być miejsce i dla tych którzy wiedzą więcej od innych i chcą się swą wiedzą podzielić z tymi którzy wiedzą dużo mniej, jak i dla tych którzy zalogowali się tu po to, by czegoś się nauczyć. Również dla tych, którzy publikują zdjęcia kotków siedzących, leżących, czy łapiących myszy. Na pewno nie dla tych, którzy naruszają netykietę, próbują obśmiewać  innych tylko dlatego, że wiedzą mniej,lub tych, którzy zamieszczają posty typu-dziś jest fajnie, jutro będzie lepiej,hej.W tak dużej grupie poziom merytorycznej wiedzy może być różny, podobnie jak zainteresowania. Kto potrafi, niech się dzieli wiedzą, kto chce, niech z niej korzysta. Pozdrawiam.
2019-05-27 16:47:34
Favorites7 RateRate
Popieram Twoją opinię w 100 procentach, podnoszę rękę (co tam rękę - obie ręce + obie nogi) i popieram
2019-05-27 17:21:40

Moderator

przybort | from app

Masz rację Febron. Jestem za tym co napisałeś. Podpisuję się pod Twoim postem. Jesteśmy taką grupą MI fanów ogromną, że nie każdy jest tu alfą i omega. Też dużo czytam co inni pisza. I też się dużo nauczyłem od nich. I dziękuję im za to. Super że to forum jest. Co dzień nożna się czegoś pozytywnego dowiedzieć. A taki dział jak np. fotografia, o której zagaiłeś też musi być. Czy się komuś podoba czy nie. To też jest jeden z działów środowiska MI. Szanujmy się nawzajem Dziękuję.
2019-05-27 17:41:53

Advanced Bunny

osmolsky | from app

masz mój głos :)
2019-05-27 17:43:18

Pro Bunny

koni.grochal | from app

Zgadzam się w pełni.
2019-05-27 19:46:10

Mi Sports Team

Amsti | from app

Wypadało by jeszcze żeby administratorzy forum kasowali głupie posty typu :nie chce mi się iść do szkoły.Bo to mega irytuje jak zgłasza się takie durne wpisy a admin nie reaguje.Musimy mieć jednak na uwadze że na forum są również dzieciaki ....Masz w pełni rację .Przydało by się miejsce tylko na mądre pytania i posty związane z marką .Jednak Admin powinien tego bardziej plinowac
2019-05-28 00:16:30

Master Bunny

gUM0L | from app

Ja zauważyłem pewien trend, że wcześniej jak było nas mniej, to łatwiej udzielało się i doradzalo komuś, kto potrzebował pomocy. Ba, czasem szukałem samemu gdzie indziej rozwiązania, by przytoczyć owe tutaj i spytać, czy pomogło. Czasem się udawało, czasem nie, czasem ktoś inny znalazł rozwiązanie szybciej. Teraz, gdy zrobili integrację z en.miui.com, to pojawiło się dużo osób, które na moje próby odpowiedzi piszą od razu, że piszę bzdury, głupoty, jestem debilem itp. Często zachowując rozwiązanie dla siebie. Dopiero dopytujac bezpośrednio tę osobę, to czasem coś tam napiszą. To spowodowało, że od jakiegoś tam czasu, mniej się angażuję i mniej przewijam postów, gdzie dodatkowo milion to zdjęcia dzieci, piesków, kotków i kwiatków... pewnie za dużo działów obserwuję :-) Kiedyś siądę i zrobię rachunek sumienia, co odfiltrować :-)
2019-05-28 01:11:08
gUM0L - Mi 9 owner

I am kind of 'delayed', but I'm also kind of amazing ^.^

Master Bunny

jarecki | from app

W pełni popieram.:)
2019-05-28 01:39:35

Mi Sports Team

Amsti | from app

gUM0L
Ja zauważyłem pewien trend, że wcześniej jak było nas mniej, to łatwiej udzielało się i doradzalo komuś, kto potrzebował pomocy. Ba, czasem szukałem samemu gdzie indziej rozwiązania, by przytoczyć owe tutaj i spytać, czy pomogło. Czasem się udawało, czasem nie, czasem ktoś inny znalazł rozwiązanie szybciej. Teraz, gdy zrobili integrację z en.miui.com, to pojawiło się dużo osób, które na moje próby odpowiedzi piszą od razu, że piszę bzdury, głupoty, jestem debilem itp. Często zachowując rozwiązanie dla siebie. Dopiero dopytujac bezpośrednio tę osobę, to czasem coś tam napiszą. To spowodowało, że od jakiegoś tam czasu, mniej się angażuję i mniej przewijam postów, gdzie dodatkowo milion to zdjęcia dzieci, piesków, kotków i kwiatków... pewnie za dużo działów obserwuję :-) Kiedyś siądę i zrobię rachunek sumienia, co odfiltrować :-)

Dokładnie .Tu chamstwo nie powinno w ogóle być tolerowane  .To nie you tube.Za dużo krytyki
2019-05-28 02:52:55

Master Bunny

arturchris | from app

Zostałem wywołany. Masz Febron całkowitą rację. Administracja powinna się spreżyć, w tej chwili jest ich za mało lub za mało im płacą ;-)
2019-05-28 03:56:25
arturchris odpowiada, dnia 2019-05-28 09:56:25
Zostałem wywołany. Masz Febron całkowitą rację. Administracja powinna się spreżyć, w tej chwili jest ich za mało lub za mało im płacą ;-)

Przypominam, że moderujemy za darmo! Tak jak pisałem w innym poście, wracam do pełnej moderacji od jutra, ponieważ obecnie przez 7 dni pod rząd pracowałem po 12 godzin. Sam uważam, że przydałoby się ukrócenie postów z fotkami i skupienie na technicznej części, rozwiązywaniu problemów itd. Przemyślimy. Prosiłbym Was o wiadomości prywatne ze zgłoszeniami lub pomysłami wtedy szybciej to sprawdzę, ponieważ system zgłoszeń średnio działa. ;)
2019-05-28 04:04:35
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Febron

Master Bunny

• Followers

45

• Threads

7

• Replies

1703

5322