In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne

[Pytania i odpowiedzi] YR - aplikacja pogodowa - problem z odświeżaniem

2019-04-27 13:52:15
288 6

Korzysta ktoś z aplikacji pogodowej YR (https://play.google.com/store/apps/details?id=no.nrk.yr)?
Z punktu widzenia jej funkcji związanej z danymi o pogodzie to jest najlepsza jaką kiedykolwiek miałem. Bardzo dobra sprawdzalność. Problemem jest widget. Nie aktualizuje danych o pogodzie i dacie, automatycznie aktualizuje się tylko godzina. Data i pogoda dopiero po kliknięciu, otworzeniu i zamknięciu aplikacji i to też nie zawsze.

Aplikacja działa dobrze, widget wygląda fajnie,ale drażni mnie to niewłaściwe działanie. Zastanawiam się co może być źle, ponieważ korzystałem też z niej na R4Pro i wszystko aktualizowali się jak należy.
2019-04-27 13:52:15
Favorites RateRate

Advanced Bunny

janekF | from app

Xiaomi ma agresywne zarządzenia aplikacjami w tle, stąd większość z nich zamyka. Jest szereg czynności, które mogą tu pomóc. Może to być jedno ustawienia w systemie, albo wszystkie razem:
1. Włączenie uruchamiania apki w tle;
2. Włączenie pracy na ekranie blokady;
3. Włączenie autostartu;
4. Włączenie pracy apki Bez ograniczeń;
5. Założenie kłódki do apki na ekranie apek pracujących w tle;
6. Dodanie apki do wyjątków nie czyszczenia przez narzędzia z panelu sterowania.

Jeżeli nie pomoże, to można również:
1. Wyłączyć tryb adaptacyjny baterii;
2. Wyłączyć optymalizację miui w opcjach programisty.

Jak się okazuje, ważna jest praca aplikacji na ekranie blokady. Wcześniej miałem włączone wszystkie powyższe ustawienia oprócz zgody na pracę na ekranie b. i bywało różnie. Choć na pewno lepiej, niż bez nich. Teraz jest idealnie.

Polecam i pozdrawiam                  

2019-04-27 21:02:56
Mi8

Pro Bunny

Febron | from app

janekF
Xiaomi ma agresywne zarządzenia aplikacjami w tle, stąd większość z nich zamyka. Jest szereg cz ...

Przy okazji, powiedz proszę jak dodać aplikację do wyjątków czyszczenia
2019-04-27 22:12:06
Febron odpowiada, dnia 2019-04-27 18:42:06
Przy okazji, powiedz proszę jak dodać aplikację do wyjątków czyszczenia

Panel Sterowania - trybik w prawym górym rogu - Czyszczenie - Lista wyjątków
2019-04-27 22:15:13
Mi8

Pro Bunny

Febron | from app

janekF
Panel Sterowania  trybik w prawym górym rogu  Czyszczenie   Lista wyjątków

Tę opcję znalazłem, ale lista wyjątków jest pusta. Nie wyświetlają się w niej również apki na które założyłem kłódkę
2019-04-27 22:19:54
Febron odpowiada, dnia 2019-04-27 18:49:54
Tę opcję znalazłem, ale lista wyjątków jest pusta. Nie wyświetlają się w niej również ap ...

Po przeskanowaniu systemu przez dział Czyszczenie klikasz apkę, która Cię interesuje. Poniżej otworzą się jej podkategorie. Przytrzymując któraś z nich pojawi się podmenu z możliwością dodawania do wyjątków.
Na wspomnianej wyżej liście wyjątków nie ma apek z założoną kłódką.
2019-04-27 22:30:04
Mi8

Pro Bunny

Febron | from app

janekF
Po przeskanowaniu systemu przez dział Czyszczenie klikasz apkę, która Cię interesuje, poniżej  ...

Dzięki wielkie
2019-04-27 22:31:57
please sign in to reply.
Sign In Sign Up
Aktywny 3 dni pod rząd
Aktywny 7 dni pod rząd
Aktywny 21 dni pod rząd
Aktywny 40 dni pod rząd
Aktywny 70 dni pod rząd
Aktywny 100 dni pod rząd
Newbie Member
Mi Community Polska