In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne

[Recenzja] Xiaomi Mijia Electric Water Kettle

2019-03-26 14:38:49
501 20
W listopadzie 2017 zamówiłem z GB, czajnik elektryczny Xiaomi Mijia.
Jest to druga ulepszona wersja Mijia Electric Water Kettle o pojemności 1,5L i mocy 1800W. Koszt w tamtym czasie to około 190zł za sam czajnik plus 20zł przesyłka.
Czajnik wykonany ze stali nierdzewnej a na stali dobrej jakości tworzywo sztuczne. Wszystko to sprawia, że czajnik gotuje szybciej niż nie jeden mocniejszy Philips 2200-2400W a i dłużej trzyma ciepło.
Czajnik oczywiście z chińskimi napisami oraz wtyczką chińską.
Współpracuje z aplikacją Mi Home zarówno z regionem Europa jak i Chiny.
Mamy 2 tryby - zagotowanie wody oraz podtrzymanie temperatury do maksymalnie 12 godzin.
Podtrzymanie temperatury ma 2 opcje:
a - zagotowanie do zadanej temperatury np 90C dla kawy i podtrzymywanie jej przez ustalony wcześniej czas.
b - doprowadzenie do wrzenia a potem schłodzenie do zadanej temeperatury.
Są gotowe schematy np.: zielona herbata, priobiotyki, dla dzieci.

Aplikacja łączy się z telefonem i aplikacją przez BT, nie
posiada wifi.
Nie włączymy czajnika zdalnie, co prawda sam byłem rozczarowany tym faktem, ale potem przemyślałem, że to jednak dobrze, bo można sobie narobić problemu, jak zapomniemy napełnić czajnik wodą.
Czajnik sprawuje się do tej pory super, a kawa zalana wodą zagotowaną do temperatury 90C z tego czajnika smakuje super.
Wygląd na plus. Nie ma "smrodu" plastiku jak w tanich chińskich produktach, nie jest mega gorący jak czajniki typowe plastiki.

Rate

Number of participants 1 Experience +1 Pack Reason

View Rating Log

2019-03-26 14:38:49
Favorites5 RateRate

Pro Bunny

NinjaMi | from app

od dłuższego czasu namawiam żonę na zakup tego czajnika;-) niestety poprzednik musi najpierw wyzionąć ducha ;-)
2019-03-26 15:00:40

Grand Master Bunny

Łukasz Author | from app

To przyśpiesz koniec jego żywota :-)
Polecam ten czajnik, a może wyszła kolejna wersja
2019-03-26 15:04:25

Master Bunny

michalms | from app

NinjaMi
od dłuższego czasu namawiam żonę na zakup tego czajnika;-) niestety poprzednik musi najpierw wyz ...

Jak na Ninja przystało możesz poprzednikowi w tym pomóc ;)
2019-03-26 15:06:14

Grand Master Bunny

Łukasz Author | from app

Jak zakupiłem ten czajnij myślałem nad dzbankiem/filtrem do wody z UV, wtedy cena przystępna była i warto było. Obecnie ceny filtra z uv to parodia.
2019-03-26 15:11:21

Admin

Popraw błędy i chętnie wrzucę temat na główną ;)
2019-03-26 17:30:18
pełen test tego czajnika możecie znaleźć tutaj na YT https://youtu.be/GLm4IvtGqzM od wyglądu po apkę i ciekawe testy... A... i czajnik można włączyć zdalnie, omawiam to w tym materiale.
2019-03-28 01:21:51

Grand Master Bunny

Łukasz Author | from app

Canibalo
pełen test tego czajnika możecie znaleźć tutaj na YT https://youtu.be/GLm4IvtGqzM od wyglądu po ...

Ten sposób też zaobserowałem dawno ale to i tak nie jest żadne zdalne włącznie, więc nawet o tym nie wspominałem. Bo musisz kiedyś przycisk fizycznie wcisnać, np zalewasz herbatę i odstawiasz czajnik i pd nowa musisz to zrobić,to, że zmieniajac temp można włączyć gotowanie, ale musisz mieć ciągle włączone utrzymanie temperatury lub kiedyś fizycznie włączyć..Dla mnie bezsens i mało wygodne i bezpieczne. Druga sprawa poza domem tego nie zrobisz, bo to tylko BT.
2019-03-28 17:02:23
Dodam tylko, że wersja EU nie jest widoczna, jeżeli korzystanie z regionu China.
2019-03-28 17:19:12
Pozdrawiam

Grand Master Bunny

Łukasz Author | from app

Blaszak
Dodam tylko, że wersja EU nie jest widoczna, jeżeli korzystanie z regionu China.

Zgadza się, odwrotnie w sumie też jak mamy wersję China, jak ja to w EU jej nie widać. Ale co najdziwniejsze np szczoteczka Soocas CN jest w China jak i EU widoczna :-)
2019-03-28 17:24:47

Advanced Bunny

Blaszak | from app

Łukasz
Zgadza się, odwrotnie w sumie też jak mamy wersję China, jak ja to w EU jej nie widać. Ale co  ...

Szczoteczka Xiaomi i wagę z EU też normalne widać :-)
2019-03-28 18:16:04
Pozdrawiam
please sign in to reply.
Sign In Sign Up
Aktywny 3 dni pod rząd
Aktywny 7 dni pod rząd
Aktywny 21 dni pod rząd
Mi Community Polska
Throw Back with Mi 2018
Mi Band 3
Medalla Amazift Bip
10k