In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Харків

[] Віртуальний тур по Харкову - першій столиці України.

2018-06-06 05:58:35
1929 5
Вітаю Вас, Мі-Фани!

Перед тим, як Ви почнете створювати теми в данному розділі, пропоную Вам ознайомитись з загальними відомостями про Харків.
Свою розповідь почну з даних вікіпедії
Ха́рків (МФА: [ˈxɑrkʲiu̯]; заст. Харьків[2][3], лат. Zacharpolis[4][5][6]) — місто на північному сходіУкраїни на Слобожанщині, Науковий центр України, адміністративний центр Харківської області. Населення — 1 445 тис. осіб, площа міста — 350 км²[7]. Разом із прилеглими містами та районамиформує Харківську агломерацію з людністю понад 2 млн осіб.
Єдине місто в Україні, що володіє повним комплектом нагород Ради Європи: Дипломом, Почесним Прапором, Таблицею Європи і Призом Європи.
Друге за кількістю мешканців місто України, з 19 грудня 1919 по 24 червня 1934 рр. — столиця УРСР.
Великий науковий, культурний, промисловий і транспортний осередок України, був третім індустріальним центром у СРСР після Москви та Ленінграда. 60 науково-дослідних інститутів, 41 вищих навчальних закладів[8], 8 музеїв, міська картинна галерея, 7 державних театрів і кілька десятків недержавних, 80бібліотек.
Символіка
Герб Слобідсько-Української губернії, що служив також міським гербом Харкова, був розроблений 1775року геральдмейстером князем Михайлом Щербатовим і затверджений 21 вересня 1781 року Катериною ІІяк герб Харківського намісництва (з 1796 — знову Слобідсько-Українська губернія, з 1835 — Харківська губернія).
Він являє собою чотирикутний геральдичний щит, загострений знизу, подібна форма також називаєтьсяфранцузькою. На зеленому тлі щита зображені перехрещені ріг достатку і золотий кадуцей зі срібнимикрилами (символ бога торгівлі Меркурія), оповитий зміями срібного кольору. 14 вересня 1995 сесією Харківської міської ради народних депутатів був втретє за останні два сторіччя прийнятий як найтрадиційніший в історії міста.
Прапор міста являє собою прямокутне полотнище (відношення ширини до довжини 2:3 світло-зеленого кольору із зображенням в його центральній частині герба міста. В царську та радянську епохи міста не мали власних прапорів. Проте з 1651 р. (чи 1659 р.) по 1765 р. Харків був полковим центром Харківського слобідського козацького полку, який мав власне знамено.
За часів СРСР Харків отримав орден Леніна та орден Жовтневої Революції, місто нагороджене Премією Європи.
Географія
Найвищий пункт над рівнем моря 202 м (П'ятихатки (Харків)), найнижчий — 94 м (Новоселівка). З погляду рельєфу Харків поділяється на чотири низовинні й чотири підвищені райони. Стік річок творить улоговину, висунену з північного заходу на південний схід між Середньоруською височиною і Донецькою низовиною. Височини Харкова, переважно піщані, донедавна були вкриті сосновими і березовими лісами (Холодна гора, височина на північ від Лопані).
Довжина Харкова[9]:
 • з півночі на південь — 24,3 км
 • з заходу на схід — 25,2 км
Харків лежить на вододільному підвищенні і в долині річок (Харків, Лопань, Уди, Немишля); на території сучасного Харкова ці невеликі річки сходяться і нижче вливаються (через Уди) до Сіверського Дінця. Первісно долини річок на території нинішнього Харкова були заболочені, улітку деякі висихали до малих потоків (Нетеча, Немишля).
Харків має велику кількість парків і скверів, історія заснування і розвитку декотрих з яких налічує понад 100-літній період, та багатий природно-заповідний фонд.
РайониТериторія сучасного Харкова покриває 300 км² й адміністративно ділиться на 9 районів: Шевченківський,Новобаварський, Київський, Слобідський, Холодногірський, Московський, Немишлянський, Індустріальний іОснов'янський. Проте, досьогодні збереглися старі назви «сторін», поселень і слобідок, що були поступово включені до Харкова: Поділ, Залопань, Захарків, Клочківська Слобідка, Павлівка, Кінний базар, Основа, Панасівка, Довголівка,Заїківка, Велика Гончарівка, Холодна гора, Лиса гора, Салтівка, Олексіївка, Павлове Поле, Шатилівка, Шишківка,Тюринка, Мала Гончарівка, Журавлівка, Верещаківка, Іванівка, Петінка, Москалівка, Нова Баварія, Велика Данилівка,П'ятихатки та інші.


Далі хочу Вам розповісти про головні пам'ятки Харкова.


Приїхавши в чуже місто «дикуном», тобто без супроводу гіда, Ви відразу замислюютеся над тим, які заклади варто відвідати в першу чергу. Про те, куди сходити в Харкові, я розповім нижче.


Чи чули Ви коли-небудь про сім чудес світу: піраміди Гізи, висячі сади Семіраміди, статуя Зевса, Колос Родоський, Александрійський маяк і так далі. Це ті місця, які є найбільш прославленими, і відвідати їх прагне практично кожен.

У Харкові теж є своя сімка чудес. Це найцікавіші і яскраві пам'ятки нашого міста. Список семи чудес Харкова складається з пам'ятника Тарасу Шевченку, фонтану «Дзеркальний струмінь», Покровського, Успенського і Благовіщенського собору, Держпрому і вдома зі шпилем. Давайте ж спробуємо відвідати всі ці чудеса віртуально.


Отже, перше чудо Харкова - пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку, який знаходиться в саду Шевченка. Сад власне і був перейменований на честь великого поета, коли там з'явився цей пам'ятник. Монумент гармонують із загальним архітектурним ансамблем саду і вулиці Сумській. Його висота складає більше 16 метрів, висота самої статуї поета досягає 4,5 метрів. Виконано пам'ятник в стилі соцреалізму з елементами сталінського бароко. Фігура Кобзаря символізує боротьбу за справедливість і права народу.Навколо статуї Шевченка розташувалася скульптурна група, що складається з робітників і селян. Всього 16 силуетів. Вони символізують як образи з поезії Тараса Григоровича, які боролися за волю, свободу і рівноправність, так і революційні фігури, які зображені у вигляді робочого-шахтаря, колгоспника, червоноармійця і жінки, є уособленням радянського часу. Пам'ятник був урочисто відкритий 24 березня 1935 року, через 9 місяців після втратою Харковом звання столиці України. Автори монумента Матвій Манізер і Йосип Лангбард. Пам'ятник має і свою легенду. Харків'яни вважають, що якщо потерти палець одного з образів пам'ятника, то це принесе щастя. Ще одна легенда говорить, що щастя дістанеться тому, хто знайде на монументі колесо від воза. Що ж, є можливість перевірити.

Наступним чудом вважається фонтан «Дзеркальний струмінь».
Композиція виконана у вигляді альтанки, з якої стікає кристально чиста вода, як дзеркало. Звідси і назва архітектурної групи. Позаду монумента розташувався фонтан, біля якого городяни люблять проводити години літній полуденної спеки або прогулюватися в вечері в тіні алеї. Споруджена «Дзеркальний струмінь» в 1947 році і спочатку символізувала Перемогу у Великій Вітчизняній Війні, а зараз стала одним з найромантичніших місць міста. Особливо після того, як тут встановили підсвічування, і в темний час доби фонтан світиться всіма барвами веселки. Красу «Дзеркального струменя» неможливо передати, її потрібно обов'язково побачити.
Доречі саме фото цієї пам'ятки розташоване на аватарці нашого фан-клубу


Тепер давайте перейдемо до Покровського, Успенського і Благовіщенського соборів. Це православні храми, найбільші й найгарніші в місті.Одним з найстаріших кам'яних будівель Харкова є Покровський собор, який входить в комплекс будівель, що належать до Свято-Покровському чоловічому монастирю. Об'єкт був зведений на місці дерев'яної однойменної церкви в 1689 році. Пам'ятка являє собою церкву, оформлену в стилі бароко. Вона має три куполи, галерею у верхній частині будівлі, дзвіницю. У 20-х роках XX століття собор був закритий. У той же час було втрачено його цінна реліквія - ікона Озерянської Божої Матері. Протягом сімдесяти років собор був порожній. Його відродження почалося лише в 90-х роках. Завдяки проведенню масштабної реконструкції сьогодні Покровський собор є чудовим пам'ятником історії Харкова, який заворожує своїх відвідувачів красою і величчю архітектури та внутрішнього інтер'єру. Собор Покровської Пресвятої Богородиці або як його називають в народі Покровський собор - це парафіяльній православний храм Української Православної церкви. На цьому місці спочатку була побудована дерев'яна церква ще в 1659 році. Козаки збудували церкву за межами мурів міської фортеці. У 1869 році храм був зведений з каменю і освячений митрополитом Авраамом. Собор є шедевром української архітектури XVII століття. Відноситься до стилю бароко, має три куполи, оточений галереєю.

На замітку: Покровський храм вважався кафедральним собором міста в період з 1799 по 1846 рік.

Ще один собор - Успіння Пресвятої Богородиці або Успенський, або Католицький собор Успіння Пресвятої Діви Марії - це найдавніший православний храм Харкова.Головний собор католиків Харкова розташований на вулиці Гоголя №4. Базиліка була побудована за проектом архітектора та інженера Б. Михайлівського в 1887-1892 роках. Освітлення церкви на честь Успіння Діви Марії провів єпископ Ф. Симон в 1892 році. Собор оформлений в готичному стилі. Його прикрашають вітражі, висока дзвіниця зі шпилем і прорізаним вікном-розеткою. Пізніше, в 1901 році, в залі церкви з'явився орган. На початку століття собор Успіння Богородиці допомагав всім, хто потребує, при ньому був відкритий притулок для безпритульних і сиріт, а також парафіяльна школа. У 20-ті роки минулого століття радянська влада конфіскувала все майно католицької церкви, а в 1940 році заклад закрився офіційно. У ньому став працювати театр імені Шевченка. У період окупації храм знову запрацював, але в 1945 році був закритий повторно. На цей раз його приміщення використовувалися як база кінопрокату. Відродженням церкви вважається 1991 рік. У цей час будівля була повернуто парафіянам. У 2002 році, в зв'язку зі створенням Харківсько-Запорізької єпархії католиків, церква Успіння Богородиці стала кафедральним собором.
Перша письмова згадка про нього датується 1658 роком. Він багато разів перебудовувався. Дзвіниця на момент споруди була однією з найвищих в Російській імперії, навіть вище дзвіниці Івана Великого в Москві, зараз - найвища в Харкові. 1 грудня 1986 року в приміщенні храму було відкрито Будинок органної та камерної музики. За своїм архітектурним стилем собор дуже схожий на храм Святого Климента в Москві.

На замітку: сьогодні в соборі Успіння Пресвятої Діви Марії працює парафіяльна школа (як для дітей, так і для дорослих), філія організації «Caritas», бібліотека, а також парафіяльне видавництво.


Благовіщенський кафедральний собор
Собор Благовіщення Пресвятої Богородиці або Благовіщенський відноситься до Української Православної Церкви Московського патріархату. Належить він Харківсько-Богодухівської єпархії. Перша Благовіщенська церква була заснована в 1655 році. Це був дерев'яний однопрестольний храм. Виконаний він в традиційному українському стилі - триверха форма. Дзвіниця стояла окремо. Зведення ж першої кам'яної Благовіщенської церкви відносять до 1846 році. Собор виконаний в візантійсько-російською стилі елементами еклетікі.


Цей храм міста є найбільшим у Східній Європі. Справжня назва об'єкта - собор Благовіщення Пресвятої Богородиці. Перша церква, присвячена Благовіщення, була зведена ще в 1655 році. Ця подія співпала з будівництвом Різдвяної і Миколаївській церков. Триверха однопрестольний церква Пресвятої Богородиці була побудована з дерева. На початку XVIII століття пам'ятка згоріла, проте вже в 1738 році була повністю відновлена. Через п'ять десятиліть - в 1789 році, в Харкові був закладений однокупольний храм з каменю. Автором класичної будови був П.А. Ярославський. У 1794 році новеньку церкву освятили. Уже в XIX столітті, через зростання населення міста, церква Благовіщення і велика частина інших харківських храмів були розширені. Нова церква була закладена поряд зі старим будинком в 1888 році. Храм був побудований в еклектичному стилі, поєднуючи в собі давньовізантійських, візантійсько-російський і класичні форми. У 1901 році новий храм був освячений, а старий знесений. Всі цінні релігійні артефакти та ікони стали власністю нової церкви Благовіщення. У 1914 році вона отримала статус «Градського собору». У 30-х роках XX століття кафедральний собор Харкова був закритий. Його будівля використовувалася для проведення культурно-мистецьких заходів. Пізніше, вже під час Другої світової війни, в храмі знову стали проходити служби. Звання кафедрального собору пам'ятка отримала в 1946 році. У храмі є свої святині: Чудотворна ікона Харківської Єлецької Божої Матері, Озерянська ікона Божої Матері, мощі А. Петровського, Афанасія III Пателларія, М. Леонтовича та ін.

Харківські собори вражають своїм багатим оздобленням і величчю. Засліплює блиск їх куполів на сонячних променях. На жаль, в роки радянської влади цього історико-культурної спадщини не приділялося значної уваги. В останні роки ведеться активне оновлення і реконструкція соборів.

Шедевром сталінського архітектурного стилю є будівля Держпрому - Будинок Державної Промисловості.Він знаходиться в самому центрі міста на площі Свободи (раніше площа Дзержинського). Столиця радянської України повинна була мати центральну будівлю, яке б об'єднувало під одним дахом всю основну виробничу еліту країни. Крім 22 промислових трестів тут мав розміститися Промисловий банк, Внешторг і Держторг Української ССР.Проект будівлі був обраний в результаті конкурсу, в якому перемогли ленінградці - Сергій Савич серафимів, Самуїл Миронович Кравець і Марк Давидович Фельгер. Як і всі в Радянському Союзі будівлю звели в найкоротші терміни, так би мовити п'ятирічка за три роки. До одинадцятої річниці Жовтневої революції - 7 листопада 1928 року - Держпром був введений в експлуатацію.

Будівництво припиняли і закривали, знадобилося навіть особисте втручання Фелікса Дзержинського. Саме тому спочатку будівлі присвоїли його ім'я. Держпром підготовлений для попереднього списку пам'яток ЮНЕСКО, тобто в майбутньому він може бути внесений до списку світової спадщини. На жаль, зараз це монументальна споруда знаходиться в жалюгідному стані і потребує реконструкції та ремонту.


Сьомим чудом Харкова називають будинок зі шпилем.Це житловий будинок, розташований в центрі Харкова. Виконаний він в стилі сталінського ампіру. Будівля займає цілий квартал від площі Конституції до Московського проспекту - провулків Короленко і Вірменського. Такий розмах воно отримало після війни. Практично повністю були зруйновані невеликі будинки, що знаходяться на цьому місці. І було прийнято рішення звести житло для співробітників Харківського турбінного заводу. Саме цим заводом і було споруджено будинок зі шпилем в 1954 році. Далі до будівлі пристроювалися нові під'їзди і крила. Свою назву дому дав саме шпиль, зведений на одній з дахів.

У 2008 році в Харкові був оголошений конкурс «Сім чудес Харкова», макети переможців якого прикрашають площу Архітекторів в Харкові. Тепер ми маємо свої сім чудес - це найцікавіші, красиві та унікальні пам'ятки Харкова.


Враховуючи те, що це не сайт і не форум на якому ми повинні з Вами ділитися інформацією тільки про улюблені міста, я хочу зосередити Вас на ще дві цікаві будівлі в нашому місті - це перший і найбільший в Україні магазин "АЛЛО-МАХ" та магазин Mi Store розташований біля найбільшого в Україні ТЦ "Ашан"(Караван)


Так як в Україні єдиним офіційним представником нашого улюбленого бренду XIAOMI є компанія Алло, я розміщую саме ці фото в цій темі


А це фото в магазині Мі Стор в ТЦ Дафі по вул. Геоїв Праці, 9

В Харкові є ще багато цікавих місць, які полюбляють харків'яни, але краще один раз побачити, ніж сто раз про це прочитати.
Тому всіх, хто полюбляє Xiaomi, хто любить Харків та готов весело провести час у компанії однодумців - в наступних темах ми запросимо на Фан-Зустріч Xiaomi в Харкові.


Про свої враження з приводу цієї теми - діліться в коментарях


Джерело: фото та більша частина інформації взяти з інтернет


2018-06-06 05:58:35
Favorites8 RateRate

Advanced Bunny

Evgen_N | from Redmi 5 Plus

#1

Хорошая тема про Харьков. Жду темы про встречу в городе.
2018-06-06 07:57:30

Master Bunny

Tasha4real | from Redmi Note 4

#2

Для меня ещё  вот такие  достопримечательности Харькова:
1. Вокзал (с памятником отца Федора из 12 стульев) и сама площадь привокзальная.
2. Площадь свободы
3. Парк Горького
4. Как же без ХИРЭ и памятником программисту.
И особые достопримечательности: uber такситы, "Кулиничи", дрифткары и салтовкие учёные  :)
2018-06-06 08:59:14
Tasha4real відповів о 2018-06-06 15:59:14
Для меня ещё  вот такие  достопримечательности Харьков ...

Супер, сможем поговорить и об этом, и о "Стекляшке";, и о "Барике", и о "Тремпеле", и о эко парке... Спасибо за Ваш коммент
2018-06-06 09:58:55

Rookie Bunny

Nata_Nasonova | from Redmi Note 5

#4

жду встречи в Харькове
2018-06-09 16:44:09

Pro Bunny

АГАТ | from Redmi 5A

#5

красивый город
2018-11-04 23:21:59
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Evgen Nasonov

Mi FC President

 • Followers

  578

 • Threads

  54

 • Replies

  632

 • Points

  6337

Beta Tester
MIUI 8
Mi Max
Aktywny 3 dni pod rząd
Aktywny 7 dni pod rząd
Aktywny 21 dni pod rząd
Aktywny 40 dni pod rząd
Aktywny 70 dni pod rząd
Aktywny 100 dni pod rząd
Aktywny cały rok!
Mi Explorers
Официальный магазин Mi
Fitness Guru
Mi Band
Winner
1st Anniversary
Geek Picnic
Йога
Фото для всех
20 000 пользователей
Редактор-експерт
Місія здійсненна
MIUI 9
7 років MIUI
7 день рождения MIUI
10 000 Мі-Фанів
Newbie Member
Вбивця смартфонів
Halloween
Halloween
World Records
Twitter Medal
Black Friday
Подлый Санта
Хитрий Санта
З Новим роком!
100 Коментарів
Пригадай все
MIUI
Антивірус MIUI
Справжній серіаломан
One headphone
25 000 Мі-Фанів
Я тестую OREO
Вечірній Lewis
6S проти Mi A1
Redmi 5/5 Plus
8 березня
Telegram
Are you OK?
Color Your Planet
З Великоднем!
Redmi Note 5
50К
Настоящий Mi фан
Mi A2 Lite
Mi A2
Mi A2
Golden Mi Bunny
З Днем Незалежності України!
Нас 100К!
Різдво 2018
Throw Back with Mi 2018
Mi #1
8 Березня 2019
New Home
Case is OK

Read moreGet new
Copyright©2016-2019 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Content Policy
Quick Reply To Top Return to the list