In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Redmi Note 4 (Qualcomm) / Redmi Note 4X

[Огляд] Xiaomi Redmi Note 4 (3ГБ + 32ГБ, Snapdragon)

2017-10-18 12:29:59
11097 42
Вступ

До Вашої уваги мій скромний огляд\досвід експлуатації, пристрою Xiaomi Redmi Note 4 (3ГБ + 32ГБ, Snapdragon) яким, я маю честь користуватись вже більше 6-ти місяців. Розберемо всі плюси та мінуси, експлуатацію, та в кінці зробимо висновки. Маю надію, що мій невеликий досвід, допоможе тому, хто наразі підбирає собі нового “маленького помічника” для покупки.

Комплектація

Смартфон поставляється в лаконічній білій коробці. На кришці тиснення цифри 4, детальна інформація про технічні характеристики пристрою знизу, та наліпками з різною інформацію (про версію, пам’ять пристрою та інші...) на сторонах.

Специфікації

Процесор і пам'ять
Процесор Snapdragon 625 восьмиядерний 2.0 ГГц
Оперативна пам'ять LPDDR3 3ГБ
Пам'ять пристрою 32ГБ eMMC 5.0
SIM Дві 4G SIM-картки

Розміри
Висота 151 мм
Ширина 76 мм
Товщина 8.45 мм
Вага 165 г

Батарея
Ємність 4100 mAh (typ) / 4000 mAh (min) літій-іонна полімерна батарея
Тип Незмінна
Зарядка 5V/2A

Основна камера 13 Мп CMOS
Розмір пікселя 1.12μm
Ультрашвидка (0.1 сек) технологія PDAF
Діафрагма f/2.0
5-елементний об'єктив
Уповільнена зйомка відео у форматі 720p 120fps
Передня камера 5 Мп
Діафрагма f/2.0
Функція Покращення фото Smart та Pro
Розпізнавання обличчя
Запис 1080р Full HD-відео

Екран 13.9 см (5.5) FHD-екран
Роздільна здатність 1920 x 1080
Коефіцієнт контрастності 1000:1
Кольорова гама 72% NTSC
Екран для нічного освітлення
Режим читання
Регулювання колірної температури

Датчики Електронний компас Акселерометр Датчик наближення ІЧ-порт

Датчик освітленості Гіроскоп Датчик Холла
GPS-навігація GPS AGPS ГЛОНАСС BeiDou
Підтримка мультимедіаMP4 M4V MKV XVID
AAC AAC+ eAAC+ MP3
AMR FLAC
Підтримка форматів H.265 H.264 H.263 MPEG4

Зовнішній вигляд

В наших краях доступні 3 кольори пристрою, а саме чорний та сірий з передньою чорною панеллю та золотий з білою передньою панеллю.

Майже всю передню панель займає 5.5 дюймовий дисплей. Над ним інформаційний світлодіод, датчики наближення і освітлення, прорізь розмовного динаміка та фронтальна камера. Під дисплеєм, 3 сенсорні клавіші “меню”, “додому” та “назад”, які при чому можна налаштовувати.

Зверху на торці розміщений другий мікрофон для шумопоглинання, інфракрасний порт для управління різного роду пристроями та роз'єм 3.5 мм для підключення гарнітури чи навушників.

На нижньому торці знаходиться багато отворів, за якими розміщені мультимедійний динамік і основний мікрофон, між ними роз'єм Micro USB для зарядки та синхронізації.

На правій грані пристрою знаходяться клавіші регулювання гучності та кнопка блокування\вимкнення пристрою

На лівій грані смартфону розміщений лише комбінований слот для двох SIM-карт формату nanoSIM і microSIM, або microSIM та картка пам’яті microSD до 128 ГБ.

Задня частина смартфона майже повністю виконана з алюмінієвої пластини з невеликими пластиковими вставками зверху та знизу. Також там можна знайти модуль основної 13 Мп. камери, двох тоновий спалах та сканер відбитка пальця.

Апаратна платформа

Даний смартфон наразі доступний в наших офіційних магазинах в двох версіях, а саме з 3 ГБ. оперативної пам’яті та 32ГБ. eMMC 5.0 постійної, та 4 ГБ. оперативної пам’яті і 64ГБ. eMMC 5.0 постійної.

“Серцем” пристрою виступає не такий і новий на сьогоднішній день, але ні трохи не втративший актуальність Snapdragon 625 з восьма ядрами Cortex A53 по 2.0 ГГц. Виготовлений по 14-нм технології LPP FinFET. Який вже давно себе зарекомендував як достатньо продуктивне рішення для 99% задач, які ставить перед собою більшість користувачів. При цьому від достатньо енергоефективний, щоб доволі гуманно витрачати енергію акумулятора. А щоб пристрій хоч трохи розігрівся, треба ну дуже сильно постаратися… Відчути нагрів девайсу в мене вийшло всього 1 раз, причому це було після стресових тестів, на бета версії прошивки, а на стабільній версії, навіть в самих ресурсоємних іграх, нагріву корпусу майже немає.

Хоч в синтетичних тестах Snapdragon 625 залишається позаду MediaTek Helio X20 (який встановлено в “старшого брата”). Насправді він його обходить в усьому. Особливо це помітно в “важких” іграх, в яких Helio X20 в теорії якраз і повинен буди попереду, а по факту все, що починає “просідати”, якщо не відразу, то через якийсь проміжок часу на Helio, чудово працює навіть через 30 хвилин безперервної гри на Snapdragon. “Тротлінгу” майже немає. Оптимізація наше все.)

По факту, на пристрої вільно працюють більшість “тяжких” ігор, як “World of Tanks Blitz”, “MORTAL KOMBAT X”, “Real Racing 3” та інші, на максимальних (чи приближених до максимальних) налаштуваннях графіки. Але, якщо Ви ярий ігроман, та підбираєте смартфон с запасом на якийсь період часу, все таки, треба придивитись до більш продуктивних рішень, як не крути, це далеко не флагманське ігрове рішення.

При покупці девайс працював на MIUI версії 8.2 (Android 6.0.1). Сама MIUI була для мене чимось дуже дивним. Але до неї звикаєш за лічені дні і не відчуваєш ніяких проблем в повсякденному користуванні. Я думаю не треба пояснювати, що тут в наявності безліч доступних мов інтерфейсу (включаючи українську, російську), офісні додатки, сервіси від Google та інше. Майже все, що не потрібно, вільно можна видалити. Система працює ідеально, швидко та плавно. Ні натяку на якісь глюки і т.д. Щонайменше в мене їх не було (на офіційній, стабільній прошивці). За весь час користування, декілька разів тимчасово “переходив” на різні “не офіційні” прошивки, але після всіх експериментів, повертався на офіційну стабільну версію, на якій і зупинився. Немає нічого краще, ніж офіційна “стабілка”, щоб там хто не казав…)

Наразі пристрій працює на MIUI 8.5 (Android 7.0), в близькому майбутньому чекаємо MIUI 9. (Яка в бета режимі вже доступна).

Звук

Мультимедійний динамік досить гучний, і навряд дозволить пропустити виклик навіть в метро. Якість звучання в ньому теж на високому рівні, але при гучності вище 80-90%, в залежності від мелодії, можна почути “хрипи”, при гучності на рівні 60-80% (чого майже завжди більш ніж достатньо) або нижче ніяких проблем немає.
З розмовним динаміком та мікрофоном жодних проблем помічено не було. При дзвінках, співрозмовника чути чудово. “Шумодав” чудово відпрацьовує. Від людей на іншому “кінці дроту”, ніяких скарг за весь час користування теж помічено не було.
Звук в навушниках просто хороший, не гірше чим у аналогів. А в парі з хорошими навушниками від нашої ж Xiaomi (наприклад Mi In-Ear Headphone Pro HD які я маю в наявності) звук просто фантастика, але це вже заслуга спеціальних “пресетів”, для фірмових аксесуарів.

Дисплей

В девайсі установлений 5.5 дюймовий IPS дисплей з роздільною здатністю 1920х1080 з OGS (немає повітряного прошарку між склом і матрицею). Дисплей закриває захисне скло за одними даними - Gorilla Glass 3, за іншими “невідомого виробника” (на офіційних сторінках інформації я не знайшов) с невеликим 2.5D ефектом. Дисплей з чудовими кутами огляду, авто налаштування яскравості працює відмінно і його не хочеться вимкнути. Також треба згадати налаштування тону кольорів, щоб за бажанням підправити їх під свій смак.

Камери

Для мене, камера в смартфоні має мабуть першочергове значення. Тому переходячи на даний девайс, з вже доволі застарілого флагманського пристрою одного дуже відомого іншого бренду (з дуже хорошою камерою), більше за все я боявся якості фото. Частина побоювань, так чи інакше справдилась, але за все по порядку.

В пристрої встановлена “13 Мп. основна CMOS-камера з технологією заднього підсвічування (BSI) та великими пікселями (1.12μm). По-справжньому реалістичні кольори на фото виходять завдяки високій продуктивності процесора обробки зображень (ISP) та 5 лінз. Також камера має підтримку автофокусування 0.1 сек. (PDAF), що особливо важливо під час зйомки рухомих об'єктів.” - Це інформація безпосередньо з сторінки виробника. На “папері” все звичайно дуже чудово, але діафрагма з апертурою f/2.0 та самий модуль камери від Sony IMX 258 далеко не флагманське рішення.

Але за великим рахунком все не так погано як мені здалося на перший погляд. Xiaomi вичавили все, що тільки можливо з даного набору, тому знімки при хорошому денному освітленні виходять вище всіх похвал. А ось, якщо з освітленням не все гаразд, прийдеться викручуватись, підстраюватись “ручними” налаштуваннями, або готовими “сценаріями” на камері. Але навіть в такому випадку, зробити непоганий знімок шанси великі. Справжні проблеми виникають при дуже поганій видимості (що очевидно звичайно), і щось більш менш прийнятне, можна отримати лише з HDR, на доволі близькій відстані, і якщо об’єкт для фото, стоїть неворухнувшись, як скеля.

Відео знімає наш герой в Full HD (1920х1080) в 30 кадрів в секунду. Та в 720p в режимі "слоу-мо". Якість першого, ще можна використовувати для "побутових" відеозаписів. А ось в повільному режимі з фокусуванням біда, і щоб зняти щось епічне, треба ну дуже постаратися. Приклад відео на основку камеру нижче.

Звичайно, якщо згадати ціну пристрою, йому вищесказані недоліки можна сміливо пробачити. Тим паче, якщо порівняти знімки з Redmi Note 4, з більшістю смартфонів в близькому ціновому сегменту, вони будуть щонайменше не гірші, а скоріше за все, більш високої якості. За це Xiaomi честь і хвала.

Фронтальна камера в свою чергу, на мій скромний погляд нижче середнього. Модуль 5 Мп. с апертурой f/2.0. Трохи компенсують свої фішки, наприклад розпізнання обличчя, визначення віку, фільтри відразу під час фото. Також, треба уточнити, що при хорошому освітленні, якості фото буде достатньо для 95% користувачів. Це вже в більшій мірі мої індивідуальні прискіпування…)
Трохи більше прикладів фото з основної камери, за посиланням.

Бездротові інтерфейси

Мережеві діапазони:
4G FDD-LTE: B1 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B20, TDD-LTE: B38 / B40
3G WCDMA: 850 / 900 / 1900 / 2100МГц
2G GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900МГц

Треба уточнити, що при використання двох SIM-карток:
Основна SIM-картка може підтримувати 4G+/4G/3G/2G виклики та мобільний інтернет, в той час, як інша SIM-картка може підтримувати тільки дзвінки по 3G.
Якщо під час розмови по одній картці, Вам в цей час дзвонили на іншу, після завершення розмови, Ви отримаєте сповіщення про пропущений виклик на іншій картці.

Також в нас на борту Bluetooth 4.1 та Wi-Fi 802.11 a/b/g/n

Все працює ідеально. А ось с GPS декілька разів були незрозумілі ситуації. Декілька разів визначав моє місцеположення слабо буде сказано “не точно”... При чому, 1 раз був взагалі цікавий момент, коли GPS вів мене в пішому режимі в одну сторону, чітко вказуючи напрям, а через майже 10 хвилин ходьби, вказівник розвернувся строго на 180 градусів, і як потім з’ясувалося він вів мене чітко в протилежному напрямку. Та ще й в зовсім незнайомому місті, в час коли я дуже спізнювався на важливий захід. щоправда після подальших обнов, такого більше не відбувалося, але забути це вже важко.

Автономність

В Redmi Note 4 встановлений акумулятор ємністю 4100 mAh. Завдячуючи енергозберігаючому процесору, та доведена до майже до ідеалу оптимізація системи, смартфон проживає 2 повні дні. Це враховуючи моє доволі активне використання, з постійно ввімкненим інтернетом через 3G, Bluetooth з підключеним Mi Band 2, близько 2 годин музики, та 1-2 години різних розваг, та доволі багато дзвінків.
Коли на роботі затишшя, та видається більше вільного часу, перегляд YouTube, та збільшення часу гри, смартфон витримує менше, але такої ситуації, щоб його не вистачило на цілий робочий день, в мене не було. Тому, сміливо можна сказати, що ємність акумулятора, це один з головних плюсів пристрою.

Як воно в користуванні?

Перше питання яке чуєш від людей - “хіба зручна в користуванні лопата 5.5 дюймів?!”. Зразу можу сказати - так. Хоча, після 5 дюймів, звикав я декілька днів. Зручно? Не завжди, тут лукавити нічого. Все залежить від того як саме і в яких умовах Ви його будете використовувати. Великий, дуже якісний 5.5 дюймовий дисплей, просто шикарно підходить для роботи. Для редагування таблиць, роботі з браузером, одночасно з двома додатками, тощо… Перегляд відео (навіть фільмів, серіалів) на смартфоні тепер не виглядає маячнею, а доволі нормальної справою. Але в руках дитини, або тендітної дівчини, виглядати він буде доволі чужорідно, і в такому випадку, я би радив придивитись до більш компактних пристроїв.

Корпус доволі цупкий, та не вислизає з рук. Але, я за час користування все ж спромігся його впустити з висоти 2-ого поверху, і майже вщент розтрощити дисплей…) Тому купити хоч якийсь чохол, хоча б бампер з полікарбонату (який майже не буде збільшувати девайс в розмірах), який додасть пристрою “+100” до цупкості та “+50” до міцності.)

На 100% не впевнений (так як, на офіційних сторінках інформації я не знайшов), але скоріше за все, дисплей покриває скло Gorilla Glass 3. Воно звичайно дуже непогане, але подряпини на ньому дуже довго чекати не прийдеться, тому захисне скло, чи хоча б плівку, на дисплей наклеїти раджу, не пожалкуєте.

З недоліків які я помітив, це - не зовсім коректно (іноді) працюючий датчик приближення\освітлення. Проявляється це не зовсім часто, але і не так рідко як хотілося б. А саме - в самий розпал розмови по телефону, екран сам по собі розблокується, і я майже завжди натискаю вухом на клавішу вимкнення мікрофону, і співрозмовник перестає мене чути, і поки я починаю розуміти, що трапилось, на тому кінці вже кладуть слухавку. Таке трапляється не так часто щоб сильно виводити з себе, але і не так рідко, щоб забути про це згадати.

Висновки

Мінуси:
- Фронтальна камера середнього чи навіть нижче середнього рівня (на теперішній день).
- Основна камера, “середнього” рівня, та потребує “вправності” в здібностях фотографування для дійсно хороших знімків (особливо при поганому освітленні).
- Датчик приближення\освітленості, який іноді працює не коректно.
- Дуже рідко, дивна поведінка GPS.

Плюси:
- Основна камера). Як не крути, а вона доволі непогана, особливо якщо “пристосуватися” до неї. А якщо згадати ціну пристрою, то взагалі вище всіх похвал.
- Корпус пристрою, матеріали, збірка. Все ідеально, ні натяку на скрипи чи “люфти”.
- Прекрасний дисплей.
- Чудова автономність роботи.
- Загальна продуктивність.
- Сканер відбитків пальця.
- Ціна.

Перед нами дуже гарно збитий пристрій, з чудовою автономністю, приємний на вигляд, відносно зручний в користуванні (якщо Ви не тендітна дівчина чи підліток). Так, не без мінусів, але ціна компенсує їх з лишком. Не має нічого дивного, в тому, що це один з самих популярних девайсів компанії. Якщо Ви розглядаєте даний пристрій в якості майбутньої покупки, я сподіваюсь, що даний матеріал зміг Вам допомогти.

При написанні використовувались матеріали тільки з відкритих джерел (офіційних сторінок Xiaomi) та власні спостереження.

2017-10-18 12:29:59
Favorites28 RateRate

Semi Pro Bunny

Denix.team | from Redmi Note 4

имеется данная модель в комплектации 4/64...ещё один из немаловажных плюсов (скорее всего есть и в прочих моделях Xiaomi) это адекватное потребление батареи во времЯ прослушивания музыки через динамик при малом заряде...звук становится тише но не хуже. В других телефонах громкость остаётся также но и батарея быстрее разряжается
2017-10-19 02:58:32
Гарний огляд!
Саме планую придбати такий, хіба може чорний
2017-10-19 06:34:08

Advanced Bunny

Simol | from Redmi Note 4

kineskop750
Гарний огляд!
Саме планую придбати такий, хіба може чор ...

Треба поспішати
2017-10-21 06:31:36

Advanced Bunny

Mr.Alexandroo | from Redmi Note 4

вот понимаю вся инфа на телефон,автору респект)
2017-11-02 17:53:45

Advanced Bunny

Mr.Alexandroo | from Redmi Note 4

классный обзор
2017-11-03 02:03:14

Master Bunny

Volodya | from Redmi 4

Як добре що в ньому Snapdragon 625 ліпше ніж на аналогічному Redmi Note 4 MTK...
2017-11-03 02:04:04

Master Bunny

Скеля | from Redmi Note 4

Я купив Редмі 4/64. Все практично одинаковые
2017-11-03 02:11:57

Pro Bunny

MiHaker | from Redmi Note 4

Спасибо,  за детальный обзор! Телефон очень хороший за свои деньги!
2017-11-03 03:06:47

Pro Bunny

ПАСІЧНИК | from Redmi Note 3

Дякую Вам за огляд
2017-11-03 08:07:30
please sign in to reply.
Sign In Sign Up
  • Followers

43

• Threads

12

• Replies