In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Czat

[Ogłoszenie] Mi Community.Granice kompromisu.

2019-09-10 16:40:42
969 41
Witajcie Koleżanki i Koledzy. Przeglądajac nasze forum dostrzegam coraz częściej, że wkrada się tu wiele wątpliwych treści, począwszy od publikowanych postów tekstowych, po fotograficzne. Bo co powiedzieć o postach typu: hjjaoooo, co tam u was słychać, jaki macie telefon? i dlaczego?   Podobnie z postami, gdzie ktoś publikuje zdjęcie absolutnie beznadziejne technicznie, albo niezgodne z tytułem i robi to w sposób zupełnie bezkrytyczny. Pomijam tu dzieciaki w wieku gimnazjalnym, które mają wreszcie fajny telefon i chcą się tym w sposób spontaniczny podzielić z resztą społeczności. Dziwię się natomiast mocno osobom, które wiek upoważnia, czy zobąwiązuje, by robić to inaczej. Jak nazwać fotki podporządkowane prezentacji własnej osoby, a noszące szumne tytuły? . Jak nazwać takie, gdzie ktoś prezentuje ściśniętą w ręku kromkę chleba, czy resztki posiłku, po oglądnięciu których przechodzi apetyt na jedzenie?. Trochę samokrytycyzmu w stosunku do prezentowanych treści, szacunku dla odbiorców i luzu. Każdy publikujący tutaj, staje się w pewnym sensie osobą publiczną i musi liczyć się, albo z aprobatą, albo słowami krytyki. Granica dobrego smaku, kompromisu, gdzieś się kończy. Popatrzmy na rzeczowe, choć czasem trudne w odbiorze posty, wpisy naszych kolegów, na ich dobre fotki, dowcipne felietony, czy komentarze.Starajmy się wystrzegać lipy i nie próbujmy katować nią innych.To granica kompromisu. Dzięki za dotrwanie do końca. Krócej się nie dało.Przepraszam za błędy. Pozdrawiam.
2019-09-10 16:40:42
Favorites6 RateRate

Mi Tech Team

hardziol | from app

właśnie też to zauważyłem.. zgadzam się w 100%
2019-09-10 16:48:22

Moderator

przybort | from app

Febron. Nie unikniemy tego. Sam wiesz, że przedział wiekowy jest różny. I tu jest problem. Twój post zaraz spadnie na sam koniec. czyli na dół. pójdzie w nie pamięć. i tak to wygląda. Możemy się napisać i wiesz jakie skutki będą. Chciało by się. Ale grono się powiększa i dalej będzie to samo... ehh. Napisał bym Ci jakie odpowiedzi dostaje na PW od gimnazjalistów to by Ci uszy zwiędły... Tak to wygląda.
2019-09-10 16:51:09

Pro Bunny

Furia12 | from app

1. Ludzie czynią takie wpisy,bo chcą zaliczyć codzienną listę zadań..., a ciekawe tematy nie wyskakują każdemu codziennie z kieszeni ;) 2. Kiepskie zdjęcia..., dzisiaj sama widziałam kilka moim zdaniem kiepskich, ale i te komuś innemu się spodobały, każdy ma swoje zdanie na temat tego, co piękne i nie każdy ma tak dobry aparat w telefonie żeby cykać same dzieła sztuki.
To co się tutaj dzieje to zwyczajne zaliczanie zadań..., jest to kwestią stworzonych zasad funkcjonowania tego miejsca, im więcej osób dołączył tym więcej będzie śmieciowych postów.
2019-09-10 16:51:26

Moderator

przybort | from app

Furia12
1. Ludzie czynią takie wpisy,bo chcą zaliczyć codzienną listę zadań..., a ciekawe tematy nie wyskakują każdemu codziennie z kieszeni ;) 2. Kiepskie zdjęcia..., dzisiaj sama widziałam kilka moim zdaniem kiepskich, ale i te komuś innemu się spodobały, każdy ma swoje zdanie na temat tego, co piękne i nie każdy ma tak dobry aparat w telefonie żeby cykać same dzieła sztuki.
To co się tutaj dzieje to zwyczajne zaliczanie zadań..., jest to kwestią stworzonych zasad funkcjonowania tego miejsca, im więcej osób dołączył tym więcej będzie śmieciowych postów.

Dokładnie... tak jest. punkty. Tak bym to nazwał.
2019-09-10 17:19:52

Pro Bunny

Ianus72 | from app

Ta dyskusja jakby już była... Po co te punkty za posty? A jeśli już to punkty nie za samo pisanie tylko może od czytających za ocenę treści...
2019-09-10 18:10:32

Pro Bunny

Marcin Chrobak | from app

Sprawa prosta. zostawić punkty logowania i tyle. zaraz się samo wyczyści.
2019-09-10 18:14:55
Marcin..

Pro Bunny

a jest dokładnie jak mówisz. oooo mój piesek zrobił kupkę , ooo a tak śpi, ooo i różne oooo. ja nawet nie odbieram punktów za komentaz a już nie pamiętam kiedy coś polubiłem. Zostawić wyłącznie zalogowanie i samo na prostą wyjdzie.
2019-09-10 18:17:20
Marcin..

Pro Bunny

i znowu ja. a tak jak tam pisał Przybort. zaraz post będzie na dnie właśnie przez takie ochy i ahy i nikt o nim pamiętać nie będzie. niestety.
2019-09-10 18:19:24
Marcin..

Master Bunny

gUM0L | from app

Punkty za nowy post dziennie, powinny zostać wyrzucone moim zdaniem :-) Ewentualnie według polubień rozdawane raz na miesiąc dla iluśtam fajniejszych :-)
2019-09-10 18:41:10
gUM0L - Mi 9 owner

I am kind of 'delayed', but I'm also kind of amazing ^.^

Pro Bunny

tomek777 | from app

Furia12

Zgadzam się i ja. Sądzę, że czas te zasady zmienić. Nie potrzeba nam postów na siłę. A co do zdjęć, to masz rację, nie każdy cyka fotki dobre jakościowo, ale selfi to już przesada to nie instagram.
2019-09-10 21:03:48
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Febron

Master Bunny

• Followers

69

• Threads

10

• Replies

2654

8080