In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi 8 Pro

[İnceleme] Performans Süper Ama Eksileri?

2019-09-05 03:43:15
163 2
Telefonun performans özellikleri bakımından almıştım fakat aşağıda önemli eksilerini yazıyorum.

Telefon 3000 mAh , ne yazık ki batarya çok aşırı yetersiz. sürekli bir powerbank yada şarj aleti yanınızda bulunması gerekiyor. çözüm olarak bu modele uygun kılıf powerbank alayım dedim öyle bir ürün de yok. sabah 07:30 da çıkardığım şarjı saat 10:30 olmadan %64 lere sosyal medya da normal sürelerde takılarak düşüyor. Batarya bence en büyük negatif yanı.

WhatsApp size gelen resimlerin %64 ünü whatsapp üzerinden bakamıyorsunuz resim açılmıyor bir yere gönderemiyorsunuz. kaydet diyor yine açmaya çalışıyorsunuz yine hata veriyor. sonra galeriye girp bakıyorsunuz aynı resimden bir sürü.

WhatsApp görüntülü konuşurken çok rahatız edici cik cuk sesleri çıkıyor.

Konum navigazyon yol tarifi; son 1 aydırdır hiç bir harita programında navigasyon gibi net kullanamıyorsunuz. yol tarifi başlat diyorsunuz sizin simgeniz ok sembolü olması gerekiyor ve hareket ettiğinizde aynı anda ilerlemesi gerekiyor. Malesef sizin simgeniz daire yuvarlak kalıyor ve siz lokasyonları geçtikten epey sonra konumunuza ulaşıyor. dolayısıyla bu özelliği kullanmak pek mümkün değil.

Reklamlar ; telefonun bildirim ekranlarında ücretsiz google uygulamaları yüklemişsiniz gibi bir sürü reklam çıkıyor ve kapatamıyorsunuz...

Siyah ekran hatası; bazen telefon siyah ekrana düşüyor sadece üst barı görüyorsunuz ne yapsanız görüntü gelmiyor. üst barı kaydırarak ayarlara giriyorsunuz ve ve tekrar ana menüye dönüyorsunuz düzeliyor.

Telefonunun bence en iyi yönü performansı. kesinlikle çok stabil çalışıyor. Hızlı bir telefon.... yukarıdaki sorunları olmasa 3-4 yıl sıkılmadan kullanırım. ama alalı daha 6 ay olmadı değiştirmeyi düşünüyorum.

2019-09-05 03:43:15
Favorites RateRate

Advanced Bunny

mustafahurma | from MI 8 Pro

hangi cihazdan bahsettiğini yazmamışsın sanırım mi8pro den bahsediyorsun
2019-09-05 18:18:38

Super moderator

Mİmar | from Mi MIX 2

Mi 8 pro zamanının ötesinde bı telefon, moderatörlerimizden Dokucan da kullanıyor sizin yaşadığınız problemlerden hiç bahsetmedi. yazılımsal bi problem belliki telefonu sıfırlamayı deneyin muhtemelen düzelecektir. Bende mix 2 var navigasyon çok kullanıyorum hiç böyle bı problemim olmadı. Üst seviye telefonların donanımları hep üst seviye oluyor, böyle bi kayma problemi mi 8 pro için hoş olmamış. Düzeleceğini düşünüyorum.
2019-09-07 15:15:18
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

onurtaskin

Rookie Bunny

• Followers

0

• Threads

1

• Replies

0

5