In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne

[Inne] Xiaomi Mijia Mosquito Repellent - Killer Smart Version 2019 - Odstraszacz/Zabójca komarów Xiaomi.

2019-07-02 04:43:38
1850 32
Xiaomi Mijia Mosquito Repellent - Killer Smart Version 2019 - Odstraszacz/Zabójca komarów Xiaomi.

Zakup
Xiaomi Mijia Mosquito Killer Smart Version zakupiłem w znanym chińskim sklepie za cenę około 63zł, przesyłka dotarła po 2 tygodniach. Sprawdzony sprzedawca.

Pudełko i zawartość
Pudełko jak to nas Xiaomi przyzwyczaiło jest koloru białego z napisamy, czysto ładnie i tak ma być.
W środku znajdziemy:
Xiaomi Mijia Mosquito Killer
Instrukcja obsługi w języku chińskim.
Filtr w opakowaniu zabezpieczającym z napisami i insrukcją w języku chińskim.
Urządzenie zapakowane dodatkowo w przydymiona folie ochronną.
Na urządzeniu znajduje się 2 naklejki, jedna na spodzie a druga na wieku, tak jak wszystko w języku chińskim.
Brak baterii w moim zestawie.

Wymiary, wygląd i jakość.
Urządzenie jest kompaktowe, dość małe. Wygląd jak dla mnie super, fajny design, wszystko spasowane i przemyślane. Kolor jak zwykle biały.
Wymiary to: 96,5mm szerokość oraz 52,7mm wysokość.
Na urządzeniu znajdują się 2 nalepki, jedna na spodzie z danymi oraz z oznaczeniem diody a na górze z i instrukcją uruchomienia. Wszytsko po chińsku.
Na "killerze" mamy także znaczek BT oraz diodę powiadomień, przycisk do włączania i wyłączania urządzenia oraz znaczek Mijia.

Dane producenta i wydajność.
Producent deklaruje cichą pracę, brak zapachu. Ponadto urządzenie ma pracować na jednym filtrze 90 nocy lub 720h. Na ile wystarcza w rzeczywistości przekonam się po upływie tego czasu. Urządzenie współpracuje z aplikacja Mi Home poprzez Bluetooth.
W filtrze znajdują się o ile pamiętam 1-2 małe bateryjki zegarkowe a samo urządzenie pracuje na 2 paluszki typu AA LR6 1,5V.
O ile pierwsze mamy już zamontowane w filtrze, tak tych drugich ja nie miałem w zestawie.
Jakby się komuś chciało szukać albo tłumaczyć dane z folli na filtrze jaki skład itp to można, ja osobiście się w to nie zgłębiałem jakim chemikiem tam jest to nasączone. Jako, że to chemia to polecam mycie rąk po montowaniu urządenia i odradzam wdychanie z bliska  :)

Montaż
Wyjmujemy wszystko z pudełka. Demontujemy wieko urządzenia. Wkładamy 2 baterie AA do podstawy, wyjmujemy filtr z folli ochronnej i wkładamy aluminiowymi stykami do dołu aby połączyły się z takimi samymi stykami w urządzeniu. Nie można inaczej zamontować, kształt fitra z ramką nie pozwala zamontować inaczej. Zakładamy wieko i korzystamy z urządzenia.

Uruchamianie i działanie. Zapach i hałas.
Urządzenie można uruchamiać na 2 sposoby:
1. Z przycisku na obudowie - przytrzymujemy 3-5 sekund.
2. Z aplikacji Mi Home na telefonie po bluettooth.
Urządzenie działa w taki sposób, że bateryjka w filtrze podgrzewa lekko substancje lub eminutuje dzwięk a wentylator na dole powoduje większe uwalanianie zapachu. Urządzenie jednak uwalnia zapach i czuć to w odległości 10 cm, a hałas, bzykanie w odległośći 20-30 cm maks. Co prawda taki dzwięk w niczym nie przeszkadza bo jest praktycznie nie słyszalny nawet w takiej odległości. Zapach jest z bardzo bliska dość nie przyjemny. Chemia.
Jeszcze nie zdążyłem przetestować działania na komarach, narazie jestem zadowlony, ale jak nie będzie spełniać swojego zadania nawet w małym stopniu to już będzie gorzej :) Poddobno także działa na muchy  i inne insekty nie tylko na komary.

Dioda i Mi Home.
Dioda ma kilka kolorów i każdy z nich oznacza różne stany. Na chwilę obecną nie będę tego opisywał bo na stronie aukcji są podane inne kolory niż ja mam, nie wiem czy pomyłka czy od wersji starszej etc. U mnie podczas pracy normalnej jest kolor biały diody, przy łączeniu z BT jest chwilowo niebieski. Przy aktualizacji firmware chyba pomarańczowy migał.
Dioda także sygnalizuje nam stan baterii oraz filtra, powiadamia kiedy należy wymienić baterie a kiedy filtr.
Parowanie z Mi Home jest bardzo proste. Uruchamiamy aplikację Mi Home. Klikamy + i zezwalamy na włączenie Bluetooth, znajduje nam nasze urządenie klikamy potem ciągle dalej, wybieramy lokalizację urządzenia np u mnie Salon. Tyle.
Z aplikacji możemy włączać i wyłączać urządzenie poprzez BT, sprawdzimy stan filtra oraz możemy uaktualnić firmware. Można ustawić hasło na połączenie z urządzeniem oraz ustawić sobie godziny pracy urządenia.

Zdjęcia i screenshoty z Mi Home.
Przepraszam za jakość fotek ale robione na szybko, w niezbyt dobrym miejscu, ciemnica w całym domu ze względu na upały.

2019-07-02 04:43:38
Favorites21 RateRate

Master Bunny

michalms | from app

Fajna, szczegółowa recenzja.
2019-07-02 05:56:35
michalms odpowiada, dnia 2019-07-02 11:56:35
Fajna, szczegółowa recenzja.

Dziękuję.
2019-07-02 05:58:35

Master Bunny

michalms | from app

Łukasz
Dziękuję.

najbardziej jestem ciekawy wniosków z użytkowania, czy rzeczywiście poradzi sobie z komarami. o tych urządzeniach, które wabią i zabijają czytałem, że działają tylko w wypadku zamkniętych pomieszczen i to pod warunkiem, że nie ma w nich człowieka, czy zwierzaka. Jak jest komar wybierze i tak człowieka,smaczniejszy ;)
2019-07-02 06:03:52
michalms odpowiada, dnia 2019-07-02 12:03:52
najbardziej jestem ciekawy wniosków z użytkowania, czy rzeczywiście poradzi sobie z komarami. o tych urządzeniach, które wabią i zabijają czytałem, że działają tylko w wypadku zamkniętych pomieszczen i to pod warunkiem, że nie ma w nich człowieka, czy zwierzaka. Jak jest komar wybierze i tak człowieka,smaczniejszy ;)

Wiesz nie popadajmy w skrajność. Ważne aby co jakiś czas jakiś tam komar padł.  Chodzi o samo to czy to działa czy nie. U nas też w sklepach ogrodniczych czy marketach możesz kupić różnego rodzaju rzeczy od komarów, kleszczy itp,  Jakiś koszyczek z wkładem itp.  Dwa, że nawet jak jest człowiek w pomieszczeniu, komary i to urządzenie lub inny zabijak :) to nie ma pewności czy wszystkie komary zanim dolecą do człowieka to nie padną ofiarą takiego czegoś, nie ma tez pewności czy wybiorą człowieka. A nikt przecież, też ciągle nie siedzi w domu w tym samym pokoju, no chyba, że chory itp. nikt też nie będzie pryskał drzwi wejściowych jakąś chemią aby podczas wchodzenia do domu nie wpadły dodatkowe stworzonka. W oknach można montować siatki, ale kto montuje je dosłownie w każdym? Nie liczę i chyba nikt nie czy na cud, że urządzenie zatrzyma w 100% komary i inne owady i nie zostanie ukąszony, ale na pewno zmniejszy ryzyko i o to w tym chodzi.
Kupiłem to raczej dla testów, niż z przekonaniem, że 100% uchroni mnie przed komarami, klesczami itp.

2019-07-02 06:23:16

Master Bunny

michalms | from app

Łukasz
Wiesz nie popadajmy w skrajność. Ważne aby co jakiś czas jakiś tam komar padł.  Chodzi o samo to czy to działa czy nie. U nas też w sklepach ogrodniczych czy marketach możesz kupić różnego rodzaju rzeczy od komarów, kleszczy itp,  Jakiś koszyczek z wkładem itp.  Dwa, że nawet jak jest człowiek w pomieszczeniu, komary i to urządzenie lub inny zabijak :) to nie ma pewności czy wszystkie komary zanim dolecą do człowieka to nie padną ofiarą takiego czegoś, nie ma tez pewności czy wybiorą człowieka. A nikt przecież, też ciągle nie siedzi w domu w tym samym pokoju, no chyba, że chory itp. nikt też nie będzie pryskał drzwi wejściowych jakąś chemią aby podczas wchodzenia do domu nie wpadły dodatkowe stworzonka. W oknach można montować siatki, ale kto montuje je dosłownie w każdym? Nie liczę i chyba nikt nie czy na cud, że urządzenie zatrzyma w 100% komary i inne owady i nie zostanie ukąszony, ale na pewno zmniejszy ryzyko i o to w tym chodzi.
Kupiłem to raczej dla testów, niż z przekonaniem, że 100% uchroni mnie przed komarami, klesczami itp.

masz rację. nie mam na myśli takiego 100% działania, ale rozsądne działanie wogole. czekamy na ocenę.
2019-07-02 06:27:48
michalms odpowiada, dnia 2019-07-02 12:27:48
masz rację. nie mam na myśli takiego 100% działania, ale rozsądne działanie wogole. czekamy na ocenę.

Właśnie, chodzi o to czy urządzenie w ogóle działa czy wcale :) jak padnie kilka komarów znaczy, że działa i to będzie dla mnie zadowalające. W to, że ubije ich 100% i nie ukąsi mnie ani innego domownika żaden komar to nie wierzyłem i nie wierze.
Jak ta się sprawdi zamówie jakąś Xiaomi Mijia UV, chociaż skąd wiadomo, że faktycznie UV przyciąga komary i je zabija i czy faktycznie tam jest lampa UV czy nie jak wielu produktach chińskich dioda led lub kilka w podobnym  kolorze :) Na pewno przydałoby mi się coś na taras, działkę lub gdzieś jak idę w plener, chociaż w takie portable te małe jakoś mi się nie chce wierzyć, że działają np bedąc w lesie czy gdzies gdzie są komary.

2019-07-02 06:32:51

Master Bunny

michalms | from app

Łukasz
Właśnie, chodzi o to czy urządzenie w ogóle działa czy wcale :) jak padnie kilka komarów znaczy, że działa i to będzie dla mnie zadowalające. W to, że ubije ich 100% i nie ukąsi mnie ani innego domownika żaden komar to nie wierzyłem i nie wierze.
Jak ta się sprawdi zamówie jakąś Xiaomi Mijia UV, chociaż skąd wiadomo, że faktycznie UV przyciąga komary i je zabija i czy faktycznie tam jest lampa UV czy nie jak wielu produktach chińskich dioda led lub kilka w podobnym  kolorze :) Na pewno przydałoby mi się coś na taras.

ja jak robi się ich dużo to raczej stawiam na siatki. ale jak napisałeś nie wszędzie się da założyć i i tak jakiś komar zawsze wpadnie, chociażby wleci drzwiami czy na kimś wjedzie ;)
2019-07-02 06:35:20

Master Bunny

NinjaMi | from app

czekamy na statystyki z ilości ukąszeń / ubitych sztuk ;)
2019-07-02 09:51:42
odstrasza komary?
2019-07-02 09:58:02

Advanced Bunny

Langusta73 | from mobile

michalms

Słuszna uwaga. Sam jestem ciekawy czy mając takie urządzenie w pokoju lub namiocie Komar skusi się na nie właśnie a nie na moja smaczną krew. Czekam na jakieś fakty z działania tego urządzenia.
2019-07-02 11:22:19
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Łukasz

Grand Master Bunny

• Followers

23

• Threads

39

• Replies

1184

33393