Redmi 5
Akıllı telefon 5.7 inç diyagonal bir ekrana sahip, çözünürlük 1440 x 720 piksel ve en boy oranı 18:9. Beyaz ön tarafta, çevre çevresinde siyah bir çerçeve görülebilir. Ekranın üstünde sensörler, bir kamera, bir flaş ve bir Hoparlör Var.
Üç navigasyon dokunmatik kontrol düğmeleri dokunmatik ekranın alt yerleştirilir.

Arka tarafta biraz şişkin bir ana kamera, hemen altında bir flaşın yanı sıra bir parmak izi sensörü ve Logo Mi var. Üstte metal bir insert bulunan plastik kasa, bir kulaklık veya kulaklık bağlamak için bir kızılötesi bağlantı noktası, bir mikrofon ve 3,5 mm'lik bir Jaktır.Alt tarafta ikinci bir mikrofon, microUSB konektörü ve Hoparlör Var.

Sağ tarafta ses kontrol düğmeleri ve çok fonksiyonlu düğme vardır: açık, kapalı, kilit, kilidini.Sol tarafta sım tepsi ve aynı sım tepsiyi çıkarmak için klip konektörü bulunur.Sım tepside, aynı anda iki sım kart veya bir sım kart veya bir sım kart ve 256 gigabayta kadar bir microSD bellek genişletme kartı yükleyebilirsiniz.

Akıllı telefonun performansı için yeni sekiz Çekirdekli İşlemci Snapdragon 450 ile tanışır, bu da bu akıllı telefonun birçok yeni oyun ve uygulamada kendini sürekli olarak kanıtlayabileceği anlamına gelir.Android işletim sistemi sürüm 7.1.2, kabuk MIUI sürüm 9.2.2 kontrolü altında. Akıllı telefonda bulunan dahili bellek neredeyse 24 gigabayttır.Parmak izi tarayıcısı, bu üreticinin diğer akıllı telefonlarında olduğu kadar oldukça hızlıdır.Pil kapasitesi 3300 mAh,
Akıllı telefon yaklaşık 2 saat içinde %100'e kadar şarj edilir, Hızlı şarj tamamen yoktur, ancak akıllı telefonun %25'ine kadar yarım saatten az bir sürede şarj edilir ve daha sonra şarj uzundur.Ana kamera 12 megapiksel çözünürlüğe sahiptir, fotoğraflar gün boyunca mükemmeldir ve akşamları ve geceleri zayıf ışıkta gürültü vardır ve aydınlatma iyi ise fotoğrafın kalitesi iyidir.Küçük dezavantajlardan ekranın çevresinde siyah bir çerçeve not edilebilir ve büyük bir eksi, genel olarak para için bir silikon kılıf kullanmıyorsanız, tabii ki, akıllı telefon Çinli arkadaşlara soran paraya değer hasar görmesi çok kolay olacak olan şişkin ana kameradır,